Na této stránce se můžete podívat na KLAMAR psy v myslivecké praxi, zkouškách či výcviku ...

SEZONA 2013

 

SEZONA 2012

hon na kachny - Chudeřice

nástup
svacina
Kamilka
výrad

 

 

SEZONA 2011

hon na drobnou zvěř Vlkov-Rasošky 2011

 

hon na drobnou zvěř Osice podzim 2010  

 

 

Adélka a Bery při pohozené pernaté a vlečce
Klára a Tulča při pohozené pernaté a přinášení z hluboké vody
Klára a Derek při trénování aportu se zvěří

3.5. První májová neděle a Klubové zkoušky vloh v Malešově. Naši chlapci se vyznamenali! Dustin BUXUS OF KLAMAR GARDEN absolvoval v I.ceně (samé "čtyřky") a získal titul CACT. Derek WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD nezaostal a také absolvoval v I.ceně (také samé "čtyřky) a titul res CACT. Kluci, jste frajeři!!! Moc a moc gratuluji.

18.-19.4. Nácviky na zkoušky vloh Malešov

To byl víkend! V Autokempu Velký rybník u Malešova se sešla báječná parta lidí s cílem vyzkoušet si zkoušky vloh nanečisto. www.ass.kchls.cz

Naše rodina dorazila v hojném počtu :lidé - já (Markéta), Klára, Adélka a psi - Bery BERBERIS OF KLAMAR GARDEN, Derek WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD, Boženka BEGONIA OF KLAMAR GARDEN, Tulča BETULA OF KLAMAR GARDEN

Všem lidem, kteří tuto akci pro nás - účastníky - zorganizovali, vedli a zabezpečili, moc a moc děkuji ...

Bery a Adélka - souhra a talent ... Derek a Bery + voda - to patří k sobě
Bery Tula a Boženka a v pozadí Rony Tiferet
Markéta a Tula při chůzi u nohy

naše skupina pod řádným vedením Ing. Dany Pospíšilové...

 

Zima utekla jako nic a je tu jaro a kolotoč s výcvikem začíná nanovo. Ti "odrostlejší" trénují se zvěří a dorostenec Derek se prozatím musí spokojit s atrapou - z bezpečnostních důvodů :-)

Měli jsme poslední hon na drobnou zvěř - Poslední leč. Hon, na který jsem si mohla pozvat hosty a byla jsem za to moc ráda. Nejen proto, že tradičně chodím se třemi špringry a Betula se rozhodla hárat a tím pádem nemohla jít, ale také jsem Kláře a Romanovi chtěla představit báječnou partu, kterou tady ve sdružení Choltice máme. Hon se vydařil, akorát chudák Charles musel celý den poslouchat pochvaly a rady v ženském rodu - ty jsi šikovná, hezky hledej, hodná holka atd. Ale snášel to statečně :-)

zleva Charles, Begonia a Ciboulette polní kuchyně nám přišla náramně vhod - teplý čaj,
párečky... Charles aportuje
Ciboulette nesmí zůstat pozadu předpisově odevzdat je fuška
večerní tombola soud s hříšníky
a konečně muzika  
 

 

Podzimní soboty jsou pro myslivce ve znamení honu. Agáta (ACACIA OF KLAMAR GARDEN) se přidala k těm, kteří se aktivně zapojují do myslivosti. Panička Olina úspešně složila zkoušky a tak mohly holky vyrazit na svůj první opravdový hon na drobnou zvěř. Děkuji Olině za vynaložené úsilí, práci a čas, který věnuje svým špringrům.

Hon na drobnou Vlkov

V sobotu vzal Charlie (HEARTBREAKER AUS DER GERBERSTAD) s sebou na hon poprvé i Beryho (BERBERIS OF KLAMAR GARDEN), aby mu v praxi předvedl, o čem že ten lov je . Charles se chtěl před mladým blýsknout a předvedl všem účastníkum honu (tentokrát jsme měli na honu i hodně hostů se psy), že špringr má své naprosto opodstatněné místo i v polní honitbě. Špringr totiž nejen že přinese to , co spadne někde na oranici, ale on si tu zvěř na náhonech a v remízkách i najde a vyžene ji. Předpokládá to samozřejme ale, že má výbornou ovladatelnost a pracuje opravdu pod flintou. No a dohledávky křídlovaných kohoutů, to je Charlieho oblíbená specialita (když se ta zvěř třepotá je mnohem zajímavější než ta, co už nikam neuteče :-)). Při jedné takové dohledávce v hustých travinách kolem potůčku, kde chodilo 10 lidí a hledalo 5 psů, náš pan "profesor" najednou začal naznačovat, že tady někde musí ten kohout přeci být, pak zabořil hlavu do té změti trav, že nebyl skoro vidět , a kohouta opravdu vytáhl! Sklidil za to potlesk všech přítomných . Berýsek byl samozřejmě jako Alenka v říši divů, nestíhal se orientovat a k bažantovi doběhl vždycky o vteřinu později než Charlie (takže neměl šanci ji sebrat), ale statečně mu při všem asistoval a v jedné leči se mu podařilo k velkému překvapení mě i jeho samotného nalézt střelenou kunu. Musel se s ní nejdřív proběhnout kolem řady střelců, aby ji všichni viděli, a pak mi ji pyšně odevzdal. No a protože kuna se u nás nestřílí každý hon, tak jsem poprosila našeho dvorního fotografa o pár snímků na památku. Focení proběhlo samozřejmě až po skončení honu, takže kuna už byla poměrně ztuhlá (což je na fotografii pěkně vidět :-))..., ale i přes to s ní Berýsek zapózoval rád.

Tulča - BETULA OF KLAMAR GARDEN - úspěšně absolvovala zkoušky vloh v II.ceně se 176 body. Samé 4, hlas 2 a pochvalný komentář. Super!!!

 

Podzim je tady a začala nám lovecká sezóna...Cibule (Ciboulette de Syringa) je indisponována - hárá se, a tak na první hon na kachny se mnou šel Charles (Heartbreaker aus der Gerbestad). Své úlohy se zhostil tak výborně, že jsem byla já coby pouhý honec, vyhlášena "Královnou honu" :-))))). Tedy měl to být spíše Král, protože to byl Charles, který svým výkonem dohledáním a přinesením 15-ti kachen přesvedčil radu starších, že jsme byli nejlepší! Mám vždycky velikou radost, když se podaří špringrovi "to natřít" ohařům, a tím ukázat, jak vynikající lovecký pes to je.

A protože to nemůže oddřít jenom Charles a Cibule, tak naše mládež pilně cvičí, aby byli všichni plně k dispozici na příští rok, kdy si tihle ti dva už budou užívat zaslouženého duchodu :-)

Omlouvám se za sníženou kvalitu fotek, ale náš foťák nestíhal rychlost, s kterou naše mládež aportovala. Asi nepředpokládá, že ty linie s krví samých výstavních šampionů budou tak rychlé....:-))))

Betula  
Begonia  
Berberis  
a náš nejmladší přírustek do rodiny - torpédo Derek  
 

 

Velký úspěch našich B - chlapců na Zkoušách vloh ohařů a malých plemen Předměřice nad Labem!

BUXUS OF KLAMAR GARDEN - absolvoval v I. ceně se samými čtyřkami a stal se vítězem zkoušek malých plemen

BERBERIS OF KLAMAR GARDEN - absolvoval v I. cene s jedinou trojkou (hlas) a jinak samé čtyřky

Oboum psím klukům gratuluji k perfektní práci, kterou předvedli.

 

Zaza (Azalea of Klamar Garden) úspěšně absolvovala PODZIMÍ ZKOUŠKY SLÍDIČŮ - Velký Šenov ve II. ceně s počtem 240 - ti bodů. Hodnocení má vynikající - samé čtyřky až na přinášení kachny, které je za dvě. Moc moc moc gratulujeme a bravo oběma...

 

Klubové zkoušky vloh

Zaza (Azalea of Klamar Garden) I.cena, 184 bodů a 3.celkové pořadí

nos 4, hlas 4, slídění 3, voda 4, vodění na řemeni 4, stopa živé zvěře 4, chování po výstřelu 4, poslušnost a ovladatelnost 4

Cibule (Ciboulette de Syringa) I.cena, res CACT, 184 bodů a 2. celkové pořadí

nos 4, hlas 3, slídění 4, voda 4, vodění na řemeni 4, stopa živé zvěře 4, chování po výstřelu 4, poslušnost a ovladatelnost 4

Holky skončily se stejným počtem bodů, a tak dle pravidel získala titul res. CACT již chovná Cibule .

Cibule splnila absolvováním těchto zkoušek podmínky pro udělení titulu INTERŠAMPION.

agata10.jpg (23781 bytes)

 

Zaza (Azalea of Klamar Garden) v devíti měsících úspěšně absolvovala Zkoušky vloh v I. ceně!!!  Zaze i paničce Noře posíláme velikánskou gratulaci a přání mnoha dalších úspěchů. Holky jste super báječná dvojka!

klamar.jpg (34760 bytes) klamar.jpg (34760 bytes)