NOVINKY 2009

29.11. Naše KLAMAR rodina je bohatší o dva canisterapeutické psy! Tuto sobotu úspešne složily zkoušky u Help pes ICH AZALEA OF KLAMAR GARDEN a CH ACACIA OF KLAMAR GARDEN. Spolu s Dustinem CH BUXUS OF KLAMAR GARDEN jsou to již tri KLAMAR špringri, kterí se aktivne podílejí pri pomoci lidem psí láskou. Nevím, jak porádne vyjádrit všem trem majitelkám svuj vdek za práci a cas, který svým psum dávají. DEKUJEME ! A strašne moc dekuji naší milované Cibulce ICH CIBOULETTE DE SYRINGA , za tak báječné děti! Jsme hrdé na naše špringry, kterí jsou vynikající rodinní psi, šampioni krásy, lovecky upotrebitelní a ješte dokáží rozdávat radost tam, kde je treba....

ICH AZALEA OF KLAMAR GARDEN CH ACACIA OF KLAMAR GARDEN CH BUXUS OF KLAMAR GARDEN

28.10. Klubové podzimní zkoušky Malešov - celkem se sešlo skoro 60 psu, kterí zkusili své štestí na této prestižní akci našeho klubu KCHLS. Bravo a podekování organizátorum za perfektne pripravené zkoušky. Za nás šla do boje Agáta CH ACACIA OF KLAMAR GARDEN a rozhodne nezaostala ! Úspešne dokoncila KPZ v I.cene s cekovým poctem bodu 227 a titulem res CACT. Gratulujeme!

 

24.10. MVP Ceské Budejovice - rozhodcí P.Šulcek . Sobotu jsme pojali jako velký rodinný výlet s úmyslem si tento den porádne užít a tím zakoncit letošní výstavní sezonu. Vyrazili jsme v plném obsazení. Auto praskalo ve švech - šest špringru na dva "vudce" :-) Casto takové výlety nedeláme, protože i když jsou ti naši Klamari zlatícka, tak v takovém poctu je to opravdu nárocné je presvedcit, aby se chovali vzorne. Velký dík za pomoc a hlavne za úžasne strávený cas patrí všem super lidem, kterí se sešli u kruhu. Nálada byla úžasná, pocasí nám prálo a povídat bylo porád o cem :-) A jak jsme dopadli:

Derek WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD - trída mladých - VÝBORNÝ 1, CAJC

Bery BERBERIS OF KLAMAR GARDEN - trída pracovní - VÝBORNÝ 1, CAC

Boženka BEGONIA OF KLAMAR GARDEN - trída otevrená - VÝBORNÁ 1, CAC, CACIB

Tulca BETULA OF KLAMAR GARDEN - trída pracovní - VÝBORNÁ 1, CAC

Zaza ICH AZALEA OF KLAMAR GARDEN - trída šampionu - VÝBORNÁ 1, CAC (splnila podmínky pro udelení titulu GRAND ŠAMPION)

Cibule ICH CIBOULETTE DE SYRINGA - trída veteránu - VÝBORNÁ 1, Nejlepší veterán, BIS VETERÁN

No a aby jsme tu výstavní sezonu zakoncili opravdu stylove, tak KLAMAR parta vyhrála BIS CHOVATELSKÁ SKUPINA! Chci podekovat všem rozhodcím, kterým se naši psi tento den líbili a gratulujeme vítezovi - BOB špringr - Harri od Stroupinského potoka!

 

 

12.10. Tuto nedeli se konala v Bratislave Svetová výstava psu 2009. Velká to událost s velice slušnou úcastí špringu zejména ze strední Evropy, ale prijeli se ukázat i zástupci z Finska, Estonska a Dánska. Za nás bojovali Dustin CH BUXUS OF KLAMAR GARDEN a Zazinka ICH AZALEA OF KLAMAR GARDEN a troufnu si ríci, že úspešne. Dustin byl prihlášen ve tríde šampionu a byl ohodnocen známkou VÝBORNÁ 4. Zazinka v tríde pracovní obsadila druhé místo se známkou VÝBORNÁ 2, res CAC. Dostala jsem duveru a mohla jsem si oba naše "reprezentanty" vystavovat osobne. Tím obema majitelkám moc dekuji, protože jsem byla neuveritelne hrdá na ty moje KLAMARY ! Gratulujeme vítezum a tešíme se na príští setkání.

 

11.10. Byli jsme v Beskydech a výlet jsme spojili s návštevou Bobiny. Dekujeme rodine prátel za pohostinost, se kterou nás prijali a za možnost relaxace. Jsme velkými dlužníky.

Jestli se Vám bude zdát, že Vám Bobina BOMBINA OF KLAMAR GARDEN nekoho silne pripomíná, tak se nepletete, musela jsem konstatovat, že zde tedy jablko nepadlo daleko od mamincina stromu :-)

7.10. Víkend byl plný zážitku. Nekdy se darilo super a nekdy zase méne. V sobotu nám chybelo trochu více štestí, ale v nedeli už zase "svítilo slunícko" :-)

Sobota 3. ríjna - byla pro nás opet ve znamení zkoušek. Tentokrát svoje štestí , o kterém zkoušky v každém prípade také jsou, pokoušely Markéta s Boženkou BEGONIA OF KLAMAR GARDEN a Olina s Agátou CH ACACIA OF KLAMAR GARDEN. Obe dve vudkyne se príprave na podzimní zkoušky venovaly opravdu poctive a myslím si, že i výkon, který Boženka s Agátkou v sobotu predvedly, jsou toho dukazem. Bohužel obema týmum scházelo k úplné spokojenosti jen trochu víc toho již zminovaného zkouškového štestí. Agátku dostala do III. ceny jednicka z kachny (položila kachnu na zem 1 m pred vudkyní). Slídic dostane jednicku pri této disciplíne drív, než se jeho vudce stací vubec nadechnout (zkušební rády pro ohare a teriéry a jezevcíky jsou pri hodnocení této disciplíny o neco benevolentnejší a 1 jim ješte stací na II. cenu).
A Boženka i pres to, že zkoušky absolvovala se samými ctyrkami a trojkou z kachny, skoncila také ve III. cene a to díky 0 z hlasitosti. Ani pri náhradním slídení, které mimochodem trvalo 45 min , kdy opravdu s neutuchající chutí prohledávala remízky i naprosto systematicky hledala na poli, neprišla ani na brk a na zajecí chlup už vubec ne, ji rozhodcí poslali slídit do lesa, odkud videli vybehnout srncí zver. Vypracovala tedy dve stopy živé zvere, za což byla ohodnocena známkou ctyri, ale protože na nich nehlásila, byl její výkon na podzimních zkouškách uzavren tím, že „mela možnost“ prokázat hlasitost na srncí zveri, kterou neprokázala a proto z hlasitosti dostala známku 0. Známku z hlasitosti z dríve vykonané zkoušky rozhodcí neakceptovali. Je to sice absurdní, že neprokázání hlasitosti na stope srncí zvere na podzimních zkouškách, které mají lovecké slídice kvalifikovat jako lovecky upotrebitelné psy pro dohledání a prinášení drobné zvere , odnusene sebelepšího psa do III. ceny, ale takový je soucasný zkušební rád....Takovou malou útechou Markéte mohl být fakt, že všech šest psu v její skupine dokoncilo zkoušky ve III. cene a Boženka byla s nejvyšším poctem bodu první :-). (tri retrieveri kvuli 1 z markingu, welšteriér kvuli 0 z prinášení kachny z hluboké vody a druhý ASS rovnež kvuli neprokázané hlasitosti – opravdu nebylo na cem...).
Markéta i Olina si zaslouží velkou pochvalu, protože svoji premiérovou úcast na podzimních zkouškách zvládly výborne a jak je znám, tak nejaká III. cena je rozhodne nepokorí a budou bojovat dál ! :-) Moc bych si prála, abych pri posuzování na zkouškách posuzovala co nejvíce špringru, kterí budou pracovat tak, jako naše holky!
Klára


Nedele 4. ríjna - Zaza ICH AZALEA OF KLAMAR GARDEN a Agáta CH ACACIA OF KLAMAR GARDEN se zúcastnily Mistrovství CR v coursingu. Verte ci neverte, ale Agátka získala zlatou a Zaza stríbrnou medajli !!! GRATULUJEME !!!


24.9. Náš nejmladší clen psí rodiny Derek WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD absolvoval vyšetrení DKK a výsledek je ten nejlepší A/A! Super.

15.9. Podzim je nejaký nárocný - nestíhám aktualizovat stránky :-) Tak pekne poporádku :

Minulý víkend nám udelala ohromnou radost naše slovenská chlouba - Lejka BUDDLEJA OF KLAMAR GARDEN - úspešne složila Podzimní zkoušky v II. cene ! Pánícka to stálo asi "deset let života" :-)) ale ted se mužou vrhnout na praxi a pevne verím, že Lejka ukáže, jak je šikovná. Moc a moc gratuluji! Nejenom krásná, ale i strašne moc šikovná!

 

Dustin CH BUXUS OF KLAMAR GARDEN a Zaza ICH AZALEA OF KLAMAR GARDEN vyjeli na dvoudenní výstavu do Lipska (DE). V sobotu byla národní výstava a v nedeli mezinárodní. Moc obema gratuluji k vynikajícím výsledkum a reprezentaci! Myslím, že výlet se zdaril, moc gratuluji.

Sobota : Dustin - V1, VDH, nejlepší pes / Zaza - V1, VDH, nejlepší fena

Nedele : Dustin - V1, VDH, CACIB / Zaza - V1, VDH

 

A jako poslední novinka z tohoto víkendu se týká Boženky BEGONIA OF KLAMAR GARDEN . Úspešne absolvovala Barvárské zkoušky v I.cene s plným poctem bodu a celkove se umístila na 2.míste! Tady to stálo zase me "deset let života", ale stálo to za to! Mohla jsem našemu hospodári nahlásit, že "úkol" byl splnen a od letoška má naše myslivecké sdružní zase barváre. Sobotní oslava po hone na kachny, který jsme s Boženkou také stihly, byla náramná :-)

 

30.8. V sobotu se konala MVP Mladá Boleslav. Zaza ICH AZALEA OF KLAMAR GARDEN nás reprezentovala a to úspešne. Ve tríde šampionu získala ocenení V1, CAC a res CACIB. Gratulujeme moc !

Taky bych nemela zapomínat na velké úspechy potomku našeho Cardy CH ACER OF KLAMAR GARDEN . Dovolím si ríci, že ti kdo ho použili jako krycího psa, rozhodne nelitují! Gratuluji všem k dosaženým výsledkum a velice nás to teší a hreje u srdícka, že jsme tak trochu prispeli ke štestí druhým. Bravo "vnoucata"!

JCH Brit od Malešovské prehrady - Výborná 1, CAJC, Nejlepší mladý jedinec

Bety od Malešovské prehrady - Výborná 2 (druhá za svoji "polosestrou" :-))

Ebigeil z Vetrné paseky - Výborná 1, CAJC

Exy z Vetrné paseky - Výborná 2 (druhý za svým "polobratrem" :-))

Ebony z Vetrné paseky - Výborná 1, CAC, CACIB

 

23.8. Velký víkend pro KLAMARy! Nekterí bojovali na poli zkouškovém a jiný reprezentoval na výstave. V obou prípadech se darilo. I když jsem "jen" hlídala zázemí a držela pesti, bylo to horší než být prímo na míste úcastníkem. Nervy si budu lécit ješte dlouho a o žaludku ani nemluvím :-) Moc a moc gratuluji a DEKUJI celé Klamar rodine za to že jsou a že mám to štestí mít kolem sebe takové super lidi.

1. Tulca BETULA OF KLAMAR GARDEN a Bery BERBERIS OF KLAMAR GARDEN byli na Podzimních zkouškách. Má objednávka pocasí byla vyrízena kladne :-) a po týdnu neskutecných veder se ochladilo a zatáhlo. Príprave jsme se venovali poctive a oba psi se nám odmenili vynikajícím výkonem a na zkouškách predvedli, že nejsou jenom krásní, ale i hrozne moc šikovní! Oba udelali PZ v I.cene, kdy Bery (díky trojce z hlasitosti jinak vše za ctyri) obsadil celkove 2.místo a Tulca (s trojkou z hlasitosti, z prinášení pernaté a kachny - predsednutí není hodno naší komtesy :-), jinak vše za ctyri) celkové 3.místo.

2. Dustin BUXUS OF KLAMAR GARDEN vyrazil na dvoudení výlet do Rakouska - Wels.

V sobotu byla mezinárodní výstava - Middle East European Winner Wels - Dustin zabodoval a získal V1, CAC, CACIB a BOB a titul Stredoevropský vítez!

V nedeli byla mezinárodní výstava - Centennial Winner Wels - Dustin znovu bodoval V1, CAC, CACIB a titul OKV Centennial Winner

Moc dekujeme za super reprezentaci a gratulujeme k úžasným výsledkum !

 

14.8. Klubová výstava KCHPS Slovensko - Bác, rozhodcí Jessie Madsen (DK) kennel Sieger´s

Poslední dobou venujeme hodne casu loveckému výcviku - zkoušky a hlavne sezona se blíží, a tak jsme potrebovali malou pauzu. Samozrejme výstavní :-) Klára vybrala Slovenskou klubovou výstavu KCHPS a tak jsme si s naší mládeží, jak psí, tak lidskou , udelali výlet do Báce. Využili jsme príležitosti zkontrolovat naši Buddlejku, která bydlí na Slovensku a která nás po tri dny hostila u sebe doma. Ješte jednou VELKÉ DÍKY za pohostinost a úžasné dny, které jsme mohli strávit na Slovensku. Bylo to tak fantastické, že musím zvážit možnost jezdit na kontroly casteji :-)

Výstava se konala v pátek v malé vesnicce Bác, v parku golfového hrište. Vše bylo ideální - trávník zastrižen na golf, restaurace prímo vedle kruhu, zastrešení pro prípad dešte - proste super a organizátorum mužeme jen a jen dekovat za super den. Melo se nás - KLAMARU - zucastnit celkem sedm, ale Zaza se rozhodla, že práve v tuto dobu bude indisponována. Tak jsme v šesti hájili barvy KLAMARU a to velice úspešne! Moc všem gratuluji a blahopreji k vynikajícím výsledkum. Proste úžasný den, po kterém mužeme být hrdé na naši "práci"!

Derek WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD

trída mladých - Velmi dobrá

Bery BERBERIS OF KLAMAR GARDEN

trída pracovní - VÝBORNÁ 1, CAC, BIS pracovní pes

Dustin BUXUS OF KLAMAR GARDEN

trída šampionu - VÝBORNÁ 2, res CAC

Boženka BEGONIA OF KLAMAR GARDEN

trída otevrená - VÝBORNÁ 1, CAC, KLUBOVÝ VÍTEZ

Lejka BUDDLEJA OF KLAMAR GARDEN

trída otevrená - VÝBORNÁ 3

Tulca BETULA OF KLAMAR GARDEN

trída pracovní - VÝBORNÁ 1, CAC

Berberis s velice hrdou a spokojenou Adélkou
Betula, Begonia, Buxus
Tulca a její pohled na vec :-)

8.8. Se zpoždením, které zaprícinila technika a ne moje skleroza :-), chci poprát všem našim milovaným "ÁCKUM" vše nejlepší ke 4-tým narozeninám! At se tem našim kytickám a stromeckum jen a jen darí a i nadále at delají radost svým páníckum. Pusu na cumák všem sedmi statecným a moc pozdravu do všech domovu za nás lidicky posílá máma Cibule....

 

19.7. NVP Mladá Boleslav - rozhodcí : Joanna Szczepanská-Korpetta /PL/

Agáta - CH ACACIA OF KLAMAR GARDEN pres neprízen a rozmar pocasí mela svuj den! Nejdríve získala ocenení V 1, CAC, Národní vítez a BOB. A v záverecných soutežích o sobe dala také vedet umístením BIG 5. Strašne moc gratuluji a mám velikou radost, že se Agáte tak darí! Bravo holky :-)


19.7. Prátelské setkání sekce WSS a naše úcast na nem...

Jako každý rok, sekce WSS porádá v léte prátelské setkání, spojené s loveckým výcvikem a zajímavými prednáškami. Letos se sraz konal v Castolovicích a já se nechala premluvit - jedná se o ctyrdenní kempování - a zúcastnila jsem se také. Vyrazili jsme v šesticlené sestave - já, Klára, Adélka a Bery, Derek a Tulca. A rozhodne nelitujeme! Bájecní lidé, vzorná a bezchybná organizace - prímo all inclusive - spousta príležitostí si pred zkouškami proverit v nárocných situacích své psy a probrat se spríznenými dušemi vše na co není cas pri výstavách a zkouškách. Dekuji za celou KLAMAR rodinu organizátorum ze sekce WSS a predstavitelum místního mysliveckého sdružení za super bájecný prodloužený víkend.

Už na nástupu ve ctvrtek odpoledne jsme byli extra privítání, jako hosté od té jiné, ale podobné rasy :-) a ujišteni, že patríme do velké rodiny prátel. Ze špringru se na dva dny zúcastnili i zástupci CHS z Lipových dolin - pan Benda a paní Laubeová s Anickou a Betynkou. Pan Benda mel v pátek dopoledne prednášku o výcviku aportu, kde všichni majitelé a vudci mohli slyšet, jak správne postupovat a jak opravit neresti našich milácku pri aportu. Shrnuto - po prednášce a diskuzi bylo všem jasné, že chyba je ve vudci a nikoliv ve psu. :-) Pak jsme se rozjeli do honitby a šlo se trénovat. Rozdelili jsme se na tri skupiny - štenátka, mírne pokrocilí a vážní adepti na Podzimní zkoušky. Pan Benda se ujal skupiny štenat, kde uvádel do praxe svoji prednášku a všichni majitelé štenátek pilne trénovali. Skupinu mírne pokrocilých mel na starosti pan Zdenek Šilberger a zde již byla možnost zkusit se svým pejskem aporty se zverí - králík, holub, bažant. Skupinu tzv. "na vážno" vedla Ing. Dana Pospíšilová a zde meli všichni možnost zkusit v nárcných podmínkách - teplota vzduchu 30 stupnu, spousta lidí a psu - vlecku se srstnatou a pohozenou s pernatou. Po obede se jelo na rybník a kdo mel zájem, vyzkoušel aport kachny z hluboké vody. A pak nastala volná zábava - do vody se vrhli všichni. Jak psi, tak lidé :-) Osvežení to bylo fantastické!
V podvecer jsme meli prednášku o úprave srsti a výstavách. Vše bylo spojeno s praktickou ukázkou toho špatného i správného. V sobotu ráno jsme se rozdelili na dve skupiny - zájemci o nácvik na barve a práce v lese a ostatní jeli pokracovat ve výcviku aportu a slídení. Až do obeda nám pocasí prálo a déšt se dostavil po skoncení výcviku. Zhatil tak pripravovaný program zábavného odpoledne, ale organizátori neváhali, disciplíny byly upraveny a vše se konalo v sále myslivecké chaty. Hodne jsme se nasmáli pri souteži "Aport burta", kde musíme pogratulovat Hyvince od Jasluvky k neprekonatelnému výkonu - aportovala celého burta a to bez otálení s perfektním predáním za 9 sekund. Z našich psu se do druhého kola - burt prinesli celý - dostali jenom kluci. Tulca nekompromisne burta zhltla. Ve druhém kole rozhodovala rychlost a protože spousta pánícku dala svým psum burta z prvního kola sníst, tak výkony v kole druhém nebyly již tak bezchybné :-) Ve strelbe z podomácku vyrobené kuše se z naší rodiny nejlépe umístila Adélka - 3. místo. V nedeli jsme poklidili areál a všichni se rozjeli do svých domovu. Ješte jednou moc a moc dekujeme za milé prijetí, za bezchybnou péci - k snídani cerstvé pecivo a koláce, odpoledne grilovaná kurata, kýta ci kruta, vlastní výcep s volným prístupem k pivu a kofole, vždy pripraveno neco malého na zub, no proste ALL INCLUSIVE. A hlavne díky za možnost potrénovat, vyzkoušet psy v jiných podmínkách než doma a za spoustu užitecných rad. Už se tešíme na príští rok!

Nástup úcastníku srazu - ctvrtek 16.7. v 19.00
Náše bydlení na další ctyri dny
Nekoncící debaty o všem možném
Tulca vždy u zdroje - pergola s grilem
Prednáška o výstavách a úprave srsti
Adélka nározne predvádí psa v postoji :-)
Adélka a Bery pri pohozené pernaté a vlecce
Klára a Tulca pri pohozené pernaté a prinášení z hluboké vody
Klára a Derek pri trénování aportu se zverí
Spolecné koupání ...
Derek a aport burta ...

 

 

7.7. Agáta CH ACACIA OF KLAMAR GARDEN nejenom pilne cvicí a vypilovává aporty pred nastávající loveckou sezonou, ale také si každý týden najdou s panickou Olinou cas na návštevu Domova duchodcu, kde obyvatelum prinášejí velikou radost! Ješte gratuluji Agáte k získání titulu Ceský šampion krásy! Bravo - šikovná, hodná a ješte ke všemu krásná :-))

28.6. Nejdríve chci poprát vše nejlepší našemu B-vrhu. Vcera oslavili své druhé narozeniny. Takže at se darí co nejlépe, všem velikou pusu na cumák a moc a moc pozdravu!!!!

V sobotu - presne na narozeniny, jsme se ( já MARkéta a vytáhla jsem i KLAru) vypravily na MVP Brno. Jako reprezentanty jsme mely s sebou Boženku a Dustina. Oba byla radost vystavovat. Vydrželi v tom horkém dni být stále veselí a výborne se predvádet v kruhu. Paní rozhodcí nás nešetrila a užívala si pohledu na pohyb psu. Ti to zvládli na jednicku s hvezdickou - oproti me, které toto skleníkové pocasí vyložene nesvedcí. A to jsem netušila co me ješte tento den ceká :-)))

Nejprve posuzování v kruhu:

Dustin BUXUS OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, CACIB, BOB

Boženka BEGONIA OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, CACIB

za fotku dekuji Zuzce Návelkové

Již v tuto chvíli bylo co oslavovat - nejlepší fena a pes v plemeni! Ale den neskoncil. Kdo me zná, tak ví, že záverecným soutežím moc nedám, ale protože jsme se sestrou tuto výstavu pojaly jako celodení výlet a Dustin nám byl sveren do péce, tak jsme zustaly. A dobre jsme udelaly !

Dustin BUXUS OF KLAMAR GARDEN - BIG osmé skupiny
Dustin BUXUS OF KLAMAR GARDEN - Best of Day sobota

Chci podekovat všem trem rozhodcím - paní Goldfussové (BOB), panu JUDr. Jindrichovskému (BIG) a paní Spavin Marion z Velké Británie (BOD) za tento den! Byl to zážitek a vlastne musím podekovat i Martine Hladké, že jsem si Dustina mohla predvádet :-)

 

22.6. Rok se sešel s rokem a lonskému prírustku do rodiny je už 1 rok. Takže jsme ucinili pokus našeho "Dárecka" rádne vyfotografovat.

Derek WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD

16.6. Nejak jsem zapomnela aktualizovat stránky, takže se to pokusím napravit :-)

Lejka BUDDLEJA OF KLAMAR GARDEN mela nárocný víkend. V sobotu Národní výstava psu Senec V1, CAC a v nedeli Mezinárodní výstava psu Nitra V2, res CAC. Moc gratulujeme k získanému ocenení a dekujeme za fotky.

 

Dustin BUXUS OF KLAMAR GARDEN byl zase na celý víkend v Erfurtu (D). V sobotu za posuzování pana Knut Sigurd Wilberg (GB), získal ocenení V1 , ANW. Dt. CH VDH , CAC , BOB Landessieger Thueringen 2009. V nedeli na Mezinárodní výstave za posuzování pana Dr. Peter Beyersdorf (D) byl ocenen V1, CAC, CACIB. Gratulujeme

 

A jako poslední novinkou, neméne duležitou, jsou zprovoznené stránky naší Zazci ICH AZALEA OF KLAMAR GARDEN - www.maktoob.cz

 

30. - 31.5. Velmi duležitý víkend - Evropská výstava španelu a Klubová výstava KCHLS za posuzování manželu Jackson (chs Mompesson) z UK. Úcast KLAMARu byla pocetná a všem strašne moc dekuji a blahopreji k dosaženým výsledkum. Byli jste skvelí a doufám, že jste si to všichni užili stejne bájecne jako já :-)

31.5. KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHLS - Bob Jackson (UK)

 

Dustin BUXUS OF KLAMAR GARDEN

trída pracovní - VÝBORNÁ 1, CAC, KLUBOVÝ VÍTEZ

Boženka BEGONIA OF KLAMAR GARDEN

trída otevrená - VÝBORNÁ 3

Agáta CH ACACIA OF KLAMAR GARDEN

trída pracovní - VÝBORNÁ 1, CAC

Tulca BETULA OF KLAMAR GARDEN

trída pracovní - VÝBORNÁ 2, res CAC

Zaza ICH AZALEA OF KLAMAR GARDEN

trída vítezu - VÝBORNÁ 4

Cibule ICH CIBOULETTE DE SYRINGA

trída veteránu - VÝBORNÁ 1, Nejlepší veterán

a

30.5. EVROPSKÁ VÝSTAVA ŠPANELU - Francis Jackson (UK)

Derek WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD

trída mladých - VÝBORNÁ 2

Bery BERBERIS OF KLAMAR GARDEN

mezitrída - VÝBORNÁ 1, CAC

Dustin BUXUS OF KLAMAR GARDEN

trída pracovní - VÝBORNÁ 2

Boženka BEGONIA OF KLAMAR GARDEN

trída otevrená - VÝBORNÁ 2, res CAC

Agáta CH ACACIA OF KLAMAR GARDEN

trída pracovní - VÝBORNÁ 1, CAC

Tulca BETULA OF KLAMAR GARDEN

trída pracovní - VÝBORNÁ 2, res CAC

Zaza ICH AZALEA OF KLAMAR GARDEN

trída vítezu - VÝBORNÁ 2, res CAC

Cibule ICH CIBOULETTE DE SYRINGA

trída veteránu - VÝBORNÁ 1, Nejlepší veterán, BIS VETERÁN

ale to nebylo ješte vše....následovaly odpolední souteže a nemusím Vám jiste lícit, jakou nám její výsledek udelal radost

Cibule BIS VETERÁN

a všichni - teda skoro všichni, kvuli predpisum je nás "pouze" pet

BIS chovatelská skupina

 

 

16.5. ZV Predmerice nad Labem - jako poslední, která ješte nemela zkoušky vloh, byla v naší "smecce" BEGONIA OF KLAMAR GARDEN. Boženka je Boženka a já jsem já, tak nám to chvíli dalo, než jsme se odhodlaly a vyrazily. Nemohly jsme udelat klukum a Tulce ostudu! Vše dopadlo výborne - II. cena, vše za 4, hlas 2 a byly jsme jen chválené - to jako obe :-) Spolecnost nám delala Terezka s Ronym a Míša s Charlinkou. Dekuji za velikou podporu ze zázemí, byl to moc fajn den.

12.5. Novinky ze Slovenska - Leika BUDDLEJA OF KLAMAR GARDEN byla na výstave a získala ocenení Výborná 2, res CAC a res CACIB. Blahoprejeme a dekujeme za moc pekné fotky!

10.5. Aktualizována stránka LOV - pár nových fotek z výcviku

9.5. Agáta CH ACACIA OF KLAMAR GARDEN a Zaza ICH AZALEA OF KLAMAR GARDEN byly na coursingu a zabehly výborne všechny nominacní závody a tak už mají obe licenci na coursingové závody. Gratulujeme !

3.5. První májová nedele a Klubové zkoušky vloh v Malešove. Naši chlapci se vyznamenali! Dustin BUXUS OF KLAMAR GARDEN absolvoval v I.cene (samé "ctyrky") a získal titul CACT. Derek WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD nezaostal a také absolvoval v I.cene (také samé "ctyrky) a titul res CACT. Kluci, jste frajeri!!! Moc a moc gratuluji.

za zaslaní fotografií dekujeme manželum Návelkovým a paní Laubeové

 

25.4. MVP Ceské Budejovice

Tak jsme zase jednou vyrazili na výstavu. Ceské Budejovice mám ráda - krásné prostredí areálu výstavište, vždy spoustu prodejcu, parkování aut skoro až u kruhu - no proste paráda. Vše ale nemuže být stále krástné.... letošní jarní výstava byla naprostá katastrofa v umístení a velikosti výstavních kruhu. Poradatelé umístili do mini haly tri mini kruhy s velmi pocetnými plemeny. No, podstatnou cást dne jsme strávili venku pred halou, ale protože bylo krásne a stále s kým povídat, bylo to vlastne fajn. :-) V kruhu se nám také darilo, takže SUPER !

BUXUS OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, CACIB, BOB
BEGONIA OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, CACIB
BETULA OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC

 

18.-19.4. Nácviky na zkoušky vloh Malešov

To byl víkend! V Autokempu Velký rybník u Malešova se sešla bájecná parta lidí s cílem vyzkoušet si zkoušky vloh nanecisto. www.ass.kchls.cz

Naše rodina dorazila v hojném poctu :lidé - já (Markéta), Klára, Adélka a psi - Bery BERBERIS OF KLAMAR GARDEN, Derek WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD, Boženka BEGONIA OF KLAMAR GARDEN, Tulca BETULA OF KLAMAR GARDEN

Všem lidem, kterí tuto akci pro nás - úcastníky - zorganizovali, vedli a zabezpecili, moc a moc dekuji ...

Bery a Adélka - souhra a talent ... Derek a Bery + voda - to patrí k sobe
Bery Tula a Boženka a v pozadí Rony Tiferet
Markéta a Tula pri chuzi u nohy

naše skupina pod rádným vedením Ing. Dany Pospíšilové...

nové prátelství - Míša a Tula porada nad tabulkami - Adélka a Klára

 

13.4. Nové postojové fotografie Cibule ICH CIBOULETTE DE SYRINGA, Beryho BERBERIS OF KLAMAR GARDEN a Dereka WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD na jejich stránkách.

4.4. Národní výstava Dresden (D) - rozhodcí: Hassi Assenmacher-Freyel. Dustin BUXUS OF KLAMAR GARDEN zabodoval! Výborný 1, CAC, BOB a BIG II. Moc gratulujeme...

29.3. Agáta ACACIA OF KLAMAR GARDEN a Juniorka byly bodovat na coursingu. Agáte se podarilo zabehnout výborne a nominovat se na závody! Gratulujeme a držíme pesti do opravdového klání.

27.3. Príroda rozhodla za nás - bohužel štenátka nebudou. Alespon ted...:-) Zaza (ICH Azalea of Klamar Garden) se rozhodla ješte užívat bezstarostného života, ale rozhodne jí ty materské starosti neodpustíme! :-)))

 

18.3. Abelka - ABELIA OF KLAMAR GARDEN nám poslala pozdravy ze stále zimního Polska ...

s kamarádem Fredem  

 

1.3. Dustin - BUXUS OF KLAMAR GARDEN se zúcastnil Speciální výstavy ve Frankfurtu (D). Posuzovala paní Barbara Müller (CH). V porádné konkurenci Dustin nezaostal, vyhrál trídu šampionu a jako druhý nejlepší pes výstavy získal res CAC Klub. Gratulujeme víteznému psu Lelica´s Katch Me If You Can (S) k titulu BOB a BIS.Trída Šampiónu
Dustin - V1, VDH-ANW.
Lelica's Ticket To Ride - V2 , res. VDH-ANW.


Dustin - V1, VHD-ANW., Res. CAC Klub
Lelica's Katch Me If You Can - V1, VHD-ANW. , CAC Klub ,BOB, BIS

 

 

25.2. Máme nakryto! Zazinka (ICH Azalea of Klamar Garden) a Pomo (CH Canouan Viking Flagship JW)

Francie
To co v cloveku léta klící, posiluje se a snaží se dostat na svetlo sveta, se stalo skutecností. Tento príbeh má pocátek desítky let nazpet a budu doufat, že jeho konec je daleko v nedohlednu.
Ve své podstate jsem megaloman a beran, takže když už- tak už. Na krytí se tedy jelo daleko, od pocátku bylo treba prekonávat jednu prekážku za druhou, vážit do poslední vteriny zda ano ci ne, zda se šílene zadlužit, zda riskovat v dobe ne príliš príznivé, … Byl to boj. Byl to osobní boj rozumu a srdce. Ale na pocátku je sen a sny se mají plnit, i když je obklopuje strach z neznáma.


Hledalo se, lustrovalo se, srovnávalo se, ale tak jako vždy, nakonec vybíralo srdce. A když vybírá srdce, tak je to vždy dobre. Pak následovalo cekání na leccos, testování leccehos a pro me príznacný - velký záverecný frmol.
Pujcily se peníze, vymenily se v nejhorším kurzu koruny k euru poslední doby, auto se muselo pujcit v pujcovne a jelo se. Jelo se rychle a ješte rychleji do kraju vinic a krásné venkovské architektury, na jih za teplem, do Francie v oblasti Bordeaux. Cestu nám výrazne ulehcoval „TOMík Hladký“, který jako jediný chlap na palube (resp. na celním skle) naší lodi to - k jeho smule i to auto byla totiž TA OCTÁVKA - s námi nemel úplne jednoduché, neb mimo jiné nehárala jen Zaza – proste vše vycházelo na jednicku! Ale zvládal jak naše rozmary, tak naše curání a rychle si získával naši duveru a sympatie. Proto jsme mu na konci odpustily i jeho malé zaváhání, kdy si zacal hrát na leteckého dispecera a na NOVÉ dálnici nás ostentativne a nevybírave nutil zatácet ostre doleva atp. Trošku nám ho bylo v ten moment i líto, protože byl zmatený jak Goro pred Tokiem. Ale pocítá se konecný výsledek a ten byl takový, že jsme v deset vecer byly na míste. Když máte za volantem výbornou a vášnivou ridicku, tak je radost se kochat okolím a užívat si i desne dlouhou jízdu. Vyjet v 6.30 a být na míste ve 22.00 je vycerpávající a krásné zároven. Zvlášt, když na míste ceká pohostinná a milá osoba, která se rozhodla dát prednost životu se zvíraty pred bytím ve vlastní zemi, a to je pro patriota velké rozhodnutí. A hlavne tu byl Anglican, který nám zlomil srdce. Což, priznávám, bylo behem jízdy vzrušující spíš pro lidské osazenstvo než pro hlavní aktérku. To se melo ale rychle zmenit.


Následovaly jedinecné dny plné slunce, rozkvetlých narcisku, psu, koní, krásných scenérií, chutných jídel, výborných vín a nekoncícího vecerního štebetání o psech. Myslím, že nás to obohatilo všechny, vcetne všech mobilne zúcastnených,
kterí tento príbeh psali s námi - dekuji (muj telefonní úcet za tuto dobu ciní 1780 Kc).

Láska kvete v každém tele, poopravila bych známé úsloví. Pomo je Anglican, žádný uvzdychaný a nekontrolovatelne vášnivý Francouz. Zaza si musela jeho srdce získat a používala k tomu veškeré své ženské zbrane. Pomo si ve svém veku jiste dobre uvedomuje své kvality, kterých bylo až nadocekávání. Navíc mel napilno, neb musel po ocku hlídat a opecovávat deseticlenný vrh, který si zrovna vrnel do sveta. Výborná povaha, které si hodne cením. Není treba zacházet do detailu – Zaza je ted doma dost naštvaná… :-)

Pomo

sestra a matka Poma

Cesta zpátky byla už méne stresující, méne emocní, dovolená koncila, dálnice volná – pokuta 90 eur za rychlou jízdu nám už nemohla zkazit konecný dojem. MOC JSME SI TO NAKONEC UŽILY, ŽE JO HOLKY! Dál už jen cas ukáže, my udelaly maximum.
Všem, kterí na tom mají zásluhy, moc dekuji. Míše zato, že me pred lety vrátila mezi špringry a za podporu v dobách nejvetších pochyb. KLA+MAR kám za to, že jsou vždy nablízku a že mi pred lety daly duveru. MAR za spoluúcast, spolecnost, optimismus a za rízení. Martine za Tomíka a mé ségre za auto. A nakonec mé drahé polovici za to, že me ješte nevzal lopatou po hlave a že i pres jeho odmítání dalšího psa v rodine si jich možná nakonec zaplatil víc než jen toho jednoho :-) A mnoha dalším lidickám … A mamince a tatínkovi. A pak že Oskari už jsou známí… DRŽTE PALCE!

Nora10.2. BUXUS OF KLAMAR GARDEN se stal CESKÝM ŠAMPIONEM. Moc gratulujeme!

7.2. MVP Brno - rozhodcí J. Jašková SR

Skvelý den se super výsledky . Gratuluji Klamarum k vítezství jak ve psech, tak i ve fenách a k získání kvalifikace na Cruft´s. Dustinovi blahoprejeme k BOB!

BUXUS OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, CACIB, BOB
BEGONIA OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, CACIB
BETULA OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, res CACIB

psi o CACIB - z leva Avennicus Tiferet, Buxus of Klamar Garden, Alhambra Peter Kay

feny - z leva Begonia of Klamar Garden, Betula of Klamar Garden

 

1.2. Boženka BEGONIA OF KLAMAR GARDEN a Tulca BETULA OF KLAMAR GARDEN mají nové postojové fotografie na svých stránkách...

 

17.1. Dustin BUXUS OF KLAMAR GARDEN se zúcastnil souteže Šampion šampionu a zabodoval. V konkurenci 10ti šampionu - zástupcu jednotlivých ras ze skupiny 8 - se umístil na tretím míste! Hrozne moc gratulujeme a dekujeme za vynikající reprezentaci ASS a Klamaru konkrétne, na této velké a vyjimecné show.

8.1. Bery BERBERIS OF KLAMAR GARDEN a Derek WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD mají nové postojové fotky na svých stránkách...