20.12. Tento víkend se na nás prijela podívat z Rakouska Campanula of Klamar garden - Pája.

Cibule, Kamila, Boženka a Pája

 

5.12. Na tento víkend, který je pro nás speciální, jsme si naplánovaly pohodový výlet do jižních Cech a rakouského Welsu. V pátek vecer jsme vyrazili smer Borovany v sestave: KLAra + MARketa + Derek + Tulca + rušivý element Kamila. Cestu nám v zasnežené krajine pomáhal najít TomTom , a tak jsme do penzionu Borovanský mlýn stihli dorazit vcas a mohli si dát moc dobrou veceri. Vrele všem tento pezion doporucuji, krásné prostredí, výborná kuchyne a hlavne strašne milí lidé! V sobotu ráno jsme vyrazili smer Wels a užili si ukázkove nezvládnutou výstavu - nekonecná kolona aut na príjezdu, kde to spousta lidí vzdala a bežela se psy pešky, parkovište bez obsluhy, která by Vás navedla na volná parkovací místa a další neskutecná zácpa pri prejímce psu. Když jste zvládli se probojovat tím vším, cekal Vás šok pri pohledu na kruh. Sice s kobercem, ale mini velikost a s žádným místem okolo pro vystavovatele... Dost hruza na mezinárodní výstavu. Rozhodcí byla paní Theres Schmid ze Švýcarska, chovatelka ASS. Posuzování bylo velmi dukladné a s výsledky mužeme být víc než spokojené. Pri ceste zpátky do penzionu jsme udelali zastávku u Blaženky Erhartové :-))), abychom zkontrolovali jejích 9 miminek. Návšteva byla krátká (venku už porádne mrzlo a psí osazenstvo nemohlo zustat dlouho zavrené v aute) , ale stihly jsme všechno - punc, štrudl, kontrolu Blaženciných a Dereckových miminek a pri tom všem povídat a povídat a povídat... Vecer jsme zakoncili "zase" výbornou vecerí v penzionu (i psum velmi chutnalo :-))) Nedelní ráno bylo príšerne mrazivé a slunecné, tak jenom krátká procházka a všichni do auta a hurá domu!

kompletní ceská výprava z levé strany - Jack, Brauny, Tulca, Derek, Dustin

Idol Jack od Stroupinského potoka - Velmi nadejný 1

Winterwater Creek´s Daredevil - Výborný 1, CACA

Betula of Klamar Garden - Výborná 1, CACA, CACIB

Winterwater Creek´s Dream Wizard - Výborný 1, CACA, res CACIB

Buxus of Klamar Garden - Výborný 1, CACA, CACIB, BOB

Derek - Výborná 1, CACA, res CACIB Tulca - Výborná 1, CACA, CACIB
pension Borovanský mlýn
procházky zasneženou jihoceskou krajinou
Derek a jeho první "divocák" :-)))
správný mlýn musí mít svého vodníka

 

 

 

 

25.11. V sobotu 20.11. se konala MVP Nitra a náš malý chlapecek CLEMATIS OF KLAMAR GARDEN mel svuj debut. A úspešný! Získal ocenení Velmi nadejný 1 a Nejlepší štene rasy. Moc gratulujeme a dekujeme Ivance za reprezentaci.

23.11. Prijela nás navštívit Dixie - CATALPA OF KLAMAR GARDEN. Lehce - adekvátne veku - jsem naši mladou slecnu pristrihla :-), a pak holky rádily jak utržené z retezu. Stihla jsem udelat postojovou fotku a jsem moc spokojená, jak nám ten dorost roste do krásy!

20.11. Mesíc listopad je i pro nás a naše špringry mesícem honu na drobnou zver a všichni si ho užíváme se vším, co k tomu patrí ! Jen to fotodokumentování se nám nejak nedarí… krome výradu a nejaké té momentky z dohledávek opet žádnou akcní fotku nemáme…:-). Pochvalu a podekování za peknou práci si ale naši psi vysloužili na honu i tuto sobotu a toho si vážíme víc než jakékoliv vydarené momentky!

7.11. Deštivá nedele nelákala ven a ješte se dostavila únava po sobotním honu, tak jsme se rozhodli prolenošit celou nedeli pekne doma. Aby jsme prokázali alespon nejakou aktivitu, tak jsme vyfotografovali naší dorostenku Kamilku, nové postojové fotky na její stránce - CAMELIA OF KLAMAR GARDEN

30.10. Krásné pocasí a dny volna nás vylákali k výletu do Ceského ráje. Podzim v tomto kraji je prste úžasný a tak jsme strávili celý den toulkami nádhernou prírodou (lesy, skály, obora s danky) a malebnými vesnickami. A nejlepší nakonec - pravé Horické trubicky plnené šlehackou a horká cokoláda - vubec se nám nechtelo domu :-))

16.10. se stal autocamp v Melníku dejištem srazu príznivcu puntíkatých cumáku a my jsme samozrejme nemohly chybet! Neodradila nás ani desivá predpoved pocasí a tato „statecnost“ se nám vyplatila :-). Pocasí bylo nakonec nad ocekávání príznivé a lidé , kterí do Melníka se svými špringrími kamarády dorazili, naprosto skvelí. Všichni prijeli s jediným cílem a to se dobre pobavit. Organizátorka celé akce Nora Capková si pro nás pripravila zajímavé souteže, pri kterých jsme si všichni užili spoustu legrace a porádne unavili pejsky, abychom si pak v útulné restauraci mohli v klidu vychutnat výborné kulinárské speciality. Odpoledne byli pak vyhlášeni nejúspešnejší soutežící, ale skutecnými vítezi byli proste a jednoduše všichni, kdo se této akce zúcastnili!!! Nore moc dekujeme a doufáme, že se jí organizování této akce zalíbilo natolik, že v této cinnosti bude pokracovat ! Byl to strašne fajn den a dekujeme všem Klamarum, že dorazili v hojném poctu. Sešli jsme se tzv. od A do C :-) Více fotek na http://omasin.rajce.idnes.cz/Sraz_SRPS_16.-17.10.2010/ - oficiální fotograf akce Ondra Mašín - dekujeme!

8.-9.10. se v Seekirchen u Salzburgu konaly zkoušky porádané rakouským Jagdspaniel klubem. I tento rok jsem (píše Klára :-)) byla pozvána posuzovat,tentokrát zkoušky vloh, kterých se zúcastnili 2 kokri, 2 irští vodní španelé, 1 velššpringršpanel a 4 špringri. Pocasí bylo pro zkoušky jak delané, jen tech zajícu nebylo tolik, kolik by si byli práli, a tak tyto zkoušky trochu pripomínaly turistický výšlap po rakouských pastvinách :-). Po vydatné procházce ale vetšina pejsku predvedla výbornou ochotu do vody, a to ve vlnách Seekirchenského jezera plného plachtících surfistu a jachtaru. Derecek, který jel tentokrát s námi, se setkal se svojí matkou Tanjou (Trollängens She) a dcerou Pájou (Campanula of Klamar garden), které se stejne jako on statecne zapojily do hledání zajícu pro zkoušené pejsky.

9.10. Všechny z KLAMAR rodiny a ostatní príznivce a kamarády zveme k úcasti na srazu špringru, který se konná v sobotu 16.10. v autokempu Melník! Takže koukejte všichni prijet, at je sranda :-) více informací o organizaci, príjezdu a náplni dne : www.srps.webnode.cz

23.9. Naší druhé polovicce smecky aktualizace vždy trochu trvá :-) V sobotu se kluci zúcastnili honu na kachny a opravdu se vyznamenali!

V Chudericích se 18.9. konal druhý hon na kachny a tentokrát se ho zúcastnili Charlie s Dereckem. Desetiletý Charles ukázal, že ješte zdaleka nepatrí do starého železa a Derek zase, že bude Charlieho dustojným nástupcem pri práci na vode i v rákosí. Máme velkou radost,že se naši špringri nenechali zahanbit ohari a byli vyhlášeni spolecne s fenou nemeckého krátkosrtého ohare jako nelépe pracující psi tohoto honu! ¨


20.9. Víkend jak malovaný - pohoda, slunícko, zábava :-) V sobotu šla celá smecka "pomáhat" pri úklidu a príprave našeho krmného zarízení na zimu. Pekne jsme prepocítali stav drobné zvere, o kterou se budeme letošní zimu starat a už jsme jim nasypali na prilepšenou. Po práci jsme si naordinovali zábavu a vyrazili na Dožínky - ochutnat burcák :-) V nedeli jsme si užívali slunícka na rybách. Štenata byla jako vždy úplne všude a snažila se pomáhat sec mohla. Hned se zamotala do vlasce, ukradla housky, koupala se kde nemela , no proste jsme se nenudili .....

ucíme se být loveckým psem ...  
vodní živel Karlík ... Kamilka byla opatrnejší, ale i ona zvládla krest....
pan "Rybár" a jeho pomocníci... konecne úlovek a porádný!
Matýsek neverí svým ocím .... úplne ho to porazilo :-))
prohlídka pekne zblízka ... a nikdy nekoncící honicky ...

11.9. První letošní hon na kachny. Byli jsme pozváni jako honci se psy na kachní hon do obce Chuderice. Protože se jednalo o velký hon a velký rybník, byla vybrána mládež - Derek, Bery a Tula. Ráno byla mlha, že by se dala krájet, tak jsme se k rybníku dostali až v 11 hodin. To už svítilo slunícko a teplota stoupala závratnou rychlostí. Rybník velký, moc hezké rákosí a kachen spousta. Pro všechny to byl super zážitek a psi pracovali výborne. Nejvetší pochvalu si vysloužil Derek, protože jeho náruživost a láska k vode nezná mezí :-) Neustále stál po krk ve vode a jenom vyhlížel kam co spadne. Vybrali jsme si stanovište u dobrého strelce, takže práce bylo dost :-) Zakoncení honu probehlo v myslivecké chate se všemi náležitostmi a výrad byl bohatý - 140 kachen divokých.

5.9. V naší rodine - hlavní zásluhu na tom má Klára - nemuže být rok bez zkouškového stresu :-) Sice pokaždé moje milovaná sestra tvrdí - "príští rok rozhodne nikam nejdu" - tak to tradicne dopadá tak jako letos. Dvoje vlohovky, barvárky, dvoje podzimky a lesní zkoušky na záver! :-))) A výsledky? Super! Kluci naši šikovní! Gratuluju moc a smekám klobouk!

21.8. Derek WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD se stal dalším lovecky upotrebitelným psem naší špringrí smecky! Úspešne absolvoval podzimní zkoušeky v Hrochove Týnci (poradatel OMS Chrudim) ve II. cene (211 b.). Do II.ceny ho dostala známka 2 z poslušnosti, nebot rozhodcí ohodnotili jeho temperament jako príliš „temperamentní“ :-). Ze šesti nastoupených psu tyto zkoušky dokoncili pouze dva pejsci a tak se Derek stal vítezem malých plemen!!! :-)))


28.8. jsme vyrazili na podzimní zkoušky do Starého Bydžova s cílem potrénovat zvládnutí Dereckova temperamentu a jako posila tam s námi jel i Bery BERBERIS OF KLAMAR GARDEN, pro kterého mely podzimky být jakousi prípravou na lesní zkoušky, na které momentálne trénujeme. Oba dva kluci nám udelali velkou radost, protože predvedli peknou práci ve velice dobre zazvereném revíru. Zajícu bylo až moc a Dereckovi se to stalo osudným pri dohledávce pernaté. Dva metry od pohozeného bažanta mu vyskocil zajíc, takže bylo okamžite rozhodnuto , co je zajímavejší… Predvedl hlasitost 4 s hvezdickou (cituji rozhodcí) a bažanta stihl donést ješte v limitu, ale za množství použitých povelu nemohla být jeho práce hodnocena jinak než známkou 1. Takže pocet bodu 225 by mu opet stacil na I. cenu, ale díky jednicce z dohledávky to byla cena III. Bery si celé zkoušky užil, jak to umí jen on, dokoncil je v I. cene a stal se vítezem malých plemen!

4.9. Bery BERBERIS OF KLAMAR GARDEN se zúcastnil Lesních zkoušek malých plemen porádaných MS Probluz-Bor (OMS HK). Byla to premiéra nejen pro Beryho, ale i pro me a jsem ráda, že jsme ji zvládli se ctí! :-) Zkoušky jsme dokoncili ve II. cene s poctem bodu 307.


29.8. Tak tady jsme - zase o pár týdnu starší a odvážnejší :-) Návšteva u tatínka a strýcka byla opravdovým záritkem - spoustu behání, skákání a honení prímo v buši (tak vysokou trávu doma nemáme :-)) a koza Roza byla proste neodolatelná a ovecky úžasné. Nedele jak má být, pohoda a radost.

Adélka, Karlík a Matýsek
Adélka, Kamilka a Katerinka
rádení s tatínkem a strýckem
Seznámení s kozou - jen doufám, že mimina stihla Rozince podekovat za mléko :-) ...
Katerinka
Kamilka
Karlík
Matýsek

4.8. Tetokrát trochu víc predstavím Karlíka, Matýska a Kátu - tri "zbojníky", kterí ješte hledají hodné pánícky. Zprávy od tech co už odjeli, jsou jenom pozitivní. Mám z toho radost, protože spokojení majitelé jsou odrazem naší práce a casu, který tem našim miláckum venujeme. A štenátko, které se niceho nebojí, má ze všeho radost, pekne papá a je neuveritelne kontaktní, je proste radost mít doma!

Karlík - Cosmos - sice drobnejší stavby tela, ale o to víc ciperný. Nenechá se nikým odstrkovat a nesmírne rychle pochopil, že je ten nejprotežovanejší milácek :-) Když na Vás vrhne ten svuj kukuc, tak nejde prejít jen tak okolo, ale musíte ho pochovat. Na druhou stranu velice aktivní, strašne rád neco nosí, voda je jeho kamarád. Proste cipera, který nezahálí. Pejsek lehcí stavby tela, krásnou hlavou a výrazem, velice elegantní a sebevedomé nošení tela, výborné barvy a pigmentu.

Matýsek - Clematis - nejklidnejší z celé bandy. Nejspokojenejší u nekoho na klíne, kde Vás celého opusinkuje a pak spokojene usne. Nejvetší kámoš naší Adélky, proste deti miluje. Dokáže Vás pronásledovat jako stín pri každé cinnosti. Strašne rád pomáhá :-) Jakákoliv aktivita, kterou si pro nej vymyslíme, je vykonána s nadšením a jen a jen pro naši radost a jeho pochvalu. Silný pejsek s nádherným výrazem a hlavou, excelentní stavbou tela a substancí , výbornou barvou a pigmentem a krásným pohybem.

Káta - Catalpa - velice kontaktní holcicka, která miluje všechny okolo. Její specialitou je, že si sedne doprostred zahrady, premýšlive obhlídne okolí, vybere se cíl svého útoku a pak vyrazí. Zahradnice je to náramná :-) Když se pro neco rozhodne, jde si za tím. At se jedná o pochování a pomazlení nebo o misku ci prekonání ohrádky. Pokud se na zahrade objeví neco nového, je to ona, kdo jde první na pruzkum. Sebevedomá, šikovná a krásná fena - carevna Katerina :-) Fena s úžasnou substancí, nádhernou hlavou a výrazem, výbornou stavbou tela, úžasnou barvou a pigmentem a krásným pohybem.

28.7. Štenátka mají 8 týdnu , a tak jsme naposledy všech osm vyfotili pekne zblízka :-) Každý má ted svoji stánku. Fotky z jejich rádení na zahrade ZDE. Musíme si ty naše broucky pochválit, jak se nám z nich klubou moooooc krásní špringri. Jsou to praví Klamari! Hlavicky jako malované :-) Máme ješte dva pejsky Cosmos a Clematis a jednu fenku Catalpa nezadané. Všichni jsou velmi nadejní typictí predstavitelé anglického špringršpanela. Úžasné povahy, excelentní stavba tela, nádherné hlavy a výrazy. Velice rádi bychom pro ne našli pánícky, kterí by se rádi úcastnili výstav nabo by nám je na ne pujcovali :-)

Cipísek - Cedrus
Božínek - Carpinus
Karlík - Cosmos
Rockýšek - Crocus
Klímánek - Clematis
Káta - Catalpa
Pája - Campanula
Kamilka - Camelia

 

18.7. Príjemné ochlazení a deštivá nedele nám dodali elánu a tak jsme se dali do focení. Byl to zážitek, protože tentokrát nechtel nikdo ze štendu spolupracovat. Nakonci bylo vycerpání lidí i psu totální :-) Ale i pres nechut štenat to dopadlo dobre a fotky jsou moc hezké. Sluší jim to prckum puntikatým :-))) Postojovky ZDE

Cipísek - Cedrus
Božínek - Carpinus
Karlík - Cosmos
Rockýšek - Crocus
Klímánek - Clematis
Káta - Catalpa
Pája - Campanula
Kamilka - Camelia

11.7. Další víkend zalitý sluncem ( ješte že máme stromy :-)) je u konce a tak pridávám pár fotek. Dekuji Robertovi za obetavou práci fotografa, protože v tomto horkém pocasí to byl veru nárocný úkol. Ani štenátka nejsou moc aktivní, spíš celý den polehávají ve stínu a cekají na vecerní "ochlazení", aby mohla zacít porádne rádit. Tím se nám také znacne protahuje vecerka, ale jejich vecerní prozkoumávání terénu, které obsáhne celou zahradu i terasu , je stejne lepší než nejaká televize. Ted, ve veku šesti týdnu, jejich presuny nabírají na rychlosti, pohyb je koordinovaný, skoky dostatecne daleké a vysoké a nic pred nima neobstojí :-) Proste banda puntikatých cumácku, která když se rozhodne, že tu kytku prozkoumá, tak ji nic neodradí a kytku už nikdo nezachrání! A co teprve lidské návštevy. To je ta správná sranda. Prímo k sežrání :-))) To roztomilé mrne, které tak sladce kouká a oblizuje Vám nos, se najednou zmení v urputného draka a Vy zjistíte, že máte zadeláno na piercing v nose ci rtu. A nejhorší je, že se na nej nemužete ani zlobit, protože okamžite zase nasadí ten špringrí mucednický výraz, že já nic, já muzikant!

Život je jedna velká sranda :-)

Boženka je velmi trpelivá a hodná máma
Cipísek a Klímánek udiveni , co to ten clovek delá - leží na zemi a furt cvaká s tou divnou vecí....
Rockyšek a jeho oblíbené místo - u zdroje :-)
Božínek si stele vždy pohodlne ...
Karlík pozuje rád ...
Kamilka byla "dost" otrávená pri vyrušení ze spánku ...
Pája jako vždy zvedavá ...
Káta pri "archeologickém" pruzkumu ...
lovecký výcvik s bažantem :-)))
vítez !
porádne naplnit bríška
a zase spinkat....

4.7. Máme za sebou víkend plný návštev. Rádne znaveni, ale nadmíru spokojeni. "Andílkum" jsme udelali první postojové fotografie. Musím je pochválit, protože na to, že jim je pouze 5 týdnu byli bájecní a pózovali bez velkých protestu :-) fotky z víkendku najdete ZDE

 

27.6. nové fotografie ze života malých špringríku - ZDE

20.6. nové fotografie ze "života" našich miminek - ZDE

Pri príležitosti narozenin našeho nejstaršího clena smecky - Cesarka - jsme udelali fotografii našich trí fešných "duchodcu". Dodatecne všem trem vše nejlepší k narozeninám a hlavne zdraví!

Cesar - 15 let, Cibulka - 9 let, Charles - 10 let

12.+13.6. Víkend, kdy se konaly nejduležitejší výstavy v Cechách. Speciální a Klubová výstava KCHLS. Nejvýznamnejší jsou proto, že tradicne jsou na tyto výstavy zváni rozhodcí specialisté = chovatelé ASS ze zahranicí. Tento rok tomu nebylo jinak. Posuzovali pánové Stig Arne Kjellevold a Frank W Bjerklund z Norska, chovatelská stanice Westaway. Já osobne jsem se nezúcastnila - máme materské povinnosti, ale zástupce z rad Klamar rodiny jsme meli! Všem moc dekuji, protože jsem zase jednou mohla být strašne moc hrdá na ty naše puntikaté cumácky! Tím chci ríci, že výsledky z obou dnu byly víc než super a moc a moc gratuluji.

SOBOTA - rozhodcí : Stig Arne Kjellevold

CH BUXUS OF KLAMAR GARDEN - Výborný 1, CAC, Vítez speciální výstavy, BOB, BIS II.

CH BERBERIS OF KLAMAR GARDEN - Výborný 1, CAC

WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD - Výborný 2, res CAC

CH AZALEA OF KLAMAR GARDEN - Výborná 1, CAC, Vítezka speciální výstavy

NEDELE - rozhodcí : Frank W Bjerklund

CH BUXUS OF KLAMAR GARDEN - Výborný 1, CAC, BIS pracovní

CH AZALEA OF KLAMAR GARDEN - Výborná 2, res CAC

 

 

13.6. Cas letí neúprosne vpred a "miminkum" budou dva týdny. Rostou neuveritelne rychle a zacínají se stavet na nožicky. Nebude trvat dlouho a rozebehnou se do všech stran. I s focením byl už problém, nedarilo se nám je udržet na jedné kupe. Vyfotografovat všechny najednou se sice podarilo, ale jen díky vecnému hladu a trpelivé mamince :-) Aktuální fotky jednotlivých miminek ZDE

všichni pohromade po jídle trocha zdravého pohybu
canisterapie od útlého veku socializace také nesmí zaostávat
   
   

10.6. Dovolujeme si všem predstavit nový prírustek do naší rodiny - kozu Rozu. Zapadla mezi naši smecku jak barvou, nak náturou :-) Kluci jsou z nové kámošky nadšeni a o detech ani nemluvím. A Boženka s miminky mají cerstvé mléko in natura :-)))

7.6. V nedeli byl Bery BERBERIS OF KLAMAR GARDEN za hvezdu - Klubové barvárské zkoušky v Malešove a ten náš šikovný kluk absolvoval se samými ctyrkami a vyhrál celé zkoušky! Pašák jeden :-)

 

6.6. Nedele plná slunícka a ta naše ctyrnohá slunícka nám delají jenom radost. Papají, spinkají a užívají si mamincinu neustálou pozornost. Dukazem o sladkém živote je jejich spokojený spánek a snad i tak trochu úsmev na tvári :-)

3.6. První fotky našeho C-vrhu

31.5. Štenátka jsou tady! Boženka se zase rozhodla po svém, já si prála datum narození jejího potomstva na den detí :-) a v pondelí ráno zacala privádet na svet své první deti. Není žádný troškar a tak se nám urodilo celkem 8 miminek! 5 kluku a 3 holky. Všichni jsou v porádku a mají se cile k svetu - to jako že mají vecný hlad, který je už nikdy neopustí :-) Boženka je prímo ukázková matka. Nikdy nevíte co mužete od tech našich rozmazlených holek cekat, ale tady musím jenom chválit a zase chválit. Proste je stejne zlatá jako byla její maminka :-).

30.5. Mesíc kveten je u konce, tak se pokusím shrnout všechno, co se v nem událo:

Bery BERBERIS OF KLAMAR GARDEN - úspešne absolvoval Klubové zkoušky vloh v Malešove v I. cene.

Derek WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD - úspešne absolvoval Zkoušky vloh malých plemen v I. cene.

Tulca BETULA OF KLAMAR GARDEN - reprezentovala spolu s bratrem Dustinem na dvoudenní Mezinárodní výstave v Bratislave. Potkali jsme zde i sestru Lejku, tak to byla tak trochu rodinná sešlost :-) Pocasí nám neprálo, pršelo a foukalo a zima byla prímo neskutecná, ale organizace výstavy byla moc pekná a tak jsme meli cas prochodit všechny haly - pokoukali jsme po prodejních stáncích, obešli výstavní kruhy a hodnotili jiné rasy a pekne v klidu si užili celé záverecné souteže. Rozhodcím se naši psi líbili a tak to byl velmi pekný a úspešný víkend.

SOBOTA - rozhodcí Adamovskaya Elena (RU)

BUXUS OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG II.

BETULA OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, CACIB

BUDDLEJA OF KLAMAR GARDEN - V3

NEDELE - rozhodcí Uroševic Milivoje (SRB)

BUXUS OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, CACIB

BETULA OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, res CACIB

BUDDLEJA OF KLAMAR GARDEN - V2, res CAC

Nesmím zapomenout na Boženku - BEGONIA OF KLAMAR GARDEN ta nám pekne "kyne" :-)))

 

2.5. Nejvetší novinkou týdne je, že Boženka BEGONIA OF KLAMAR GARDEN je , dle ultrazvuku, brezí - štenátka BUDOU!!!! :-) Horší na tom je, že od ctvrtka, kdy jsem s ní na tom ultrazvuku byla, pochopila, že ted je oficiálne pokládána za ješte vetší poklad a její duležitost vzrostla na nejvyšší míru :-) Od pátku pohrdá granulemi - tehotné musí mít speciální stravu ..., na procházkách chodí po cestickách - to opravdu jinak neznám..., jakékoliv obtežování stylu pojd si hrát prechází pohrdavým pohledem a každou chvíli se hrabe nekomu na klín - to zas tak nenormální u ní není... Tím pádem muj nápad jet s ní v sobotu na výstavu MVP PRAHA dopadl podle toho. To, že jí vedle kruhu všichni hladili a ríkali jak je bájecná, si užívala na nejvyšší míru, ale vlastní posuzování bojkotovala také nejvyšší mírou - proste behat v kruhu nebudu a delej si s tím co chceš :-) Holt plány panicky se neshodovaly s Božencinou náladou. Známka Výborná 2, res CAC. Alespon bratr Dustin BUXUS OF KLAMAR GARDEN zachranoval cest rodiny a vybojoval Výborná 1, CAC, res CACIB. Gratulujeme vítezum !

27.4. Agáta - ACACIA OF KLAMAR GARDEN, má novou práci :-) jako canisterapeutický pes navštevuje detskou školku v Milovicích. Má na starosti 14 tríd a to už dá rádne zabrat. Ale ,jak je videt z fotografií, užívá si to :-) Je proste úžasná. Prinášet radost lidem a detem zvlášte, je to nejlepší co nám muže soužití se psem prinést. Jsem na tu naši puntikatou krasavici strašne moc hrdá a hlavne dík panicce Oline.

 

8.3.16.-18.4. Víkend v Malešove i letos nemel chybu!!! Po propršeném týdnu se príroda rozhodla doprát nám víkend jako malovaný a tak si ho všichni úcastníci nácviku na zkoušky vloh maximálne užili. Sešly jsme se se starými známými od špringru a velšanu, ale poznaly jsme i radu nových bájecných lidí, kterí se rozhodli sdílet život spolecne s puntíkatým španelem. Cvicilo se, diskutovalo, dobre jedlo, pilo a zpívalo, až se stromy v kempu zelenaly! (a v nedeli nejen stromy :-)).

Klára a Berry vedli jednu ze ctyr skupin
seznámení se zkušebním rádem pred prací na poli
Berry predvádí disciplínu ochota do vody
a následnou neochotu z vody ven :-)
Berry a vodení na remeni
spokojená skupina po zdolání všech disciplín ZV
sobotní diskutování na pískovišti
a prilehlém okolí
Malešov a jeho následky - alespon nekdo pozorne poslouchá nedelní prednášku o príprave španela na barvárské zkoušky :-))

 

8.3.Pondelí jako každé jiné - NÉÉÉÉ :-))) Super pondelí! Navštívili jsme pana doktora MVDr. Beránka a nechali zkontrolovat oci. Všichni dopadli na výbornou = bez nálezu. Nejvetší radost mám z naprosto cistého výsledku naší "babci" Cibule ICH CIBOULETTE DE SYRINGA. Je to proste naše hvezda !

výsledky ocního vyšetrení - PRA, Katarakta, Goniodysplazie, Glaukom a další

ICH CIBOULETTE DE SYRINGA - negativní, bez nálezu

BETULA OF KLAMAR GARDEN - negativní, bez nálezu

BEGONIA OF KLAMAR GARDEN - negativní, bez nálezu

WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD - negativní, bez nálezu

Aby nekdo nehledal neco co není, tak pro úplnost - BERBERIS OF KLAMAR GARDEN byl na klinickém vyšetrení ocí v listopadu 2009 a také s výsledkem negativní, bez nálezu!

Rok 2010 zacínáme v plné síle, zdraví a spokojení....:-))))

 

 

9.2. O víkendu jsme zahájili výstavní sezonu 2010. Moc jsme si ty dva dny užili a bylo fajn znovu se setkat s práteli. A výsledky, ty nám udelaly moc velkou radost!

SOBOTA - rozhodcí J. Janeková (SK)

BUXUS OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, CACIB

BETULA OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, res CACIB

BEGONIA OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, CACIB, BOB

NEDELE - rozhodcí M. Kašpar

BUXUS OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, CACIB

BERBERIS OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC

WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD - V1, CAC

BETULA OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, res CACIB

BEGONIA OF KLAMAR GARDEN - V1, CAC, CACIB, BOB

BUDDLEJA OF KLAMAR GARDEN - VD2

Po tomto víkendu máme pár nových šampionu v Klamar rodine:

BUXUS - splnil podmínky pro udelení Interšampiona

BEGONIA , BETULA a BERBERIS - získali titul Ceský šampion krásy

 

1.2. trocha aktualizace na stránkách Dereka a Berryho

 

23.1. Radostná zpráva došla z Finska. V chovatelské stanici ADAMANT´S se narodilo sedm štenátek (2 kluci a 5 holek). Dustin BUXUS OF KLAMAR GARDEN je hrdým otcem. Gratulujeme!

 

21.1. MVP Norimberk - AZALEA OF KLAMAR GARDEN - Zaza zajela bojovat do Nemecka a mužeme gratulovat: V1, VDH, res CACIB. Tímto úspešne dokoncila splnení podmínek ( 5 x VDH ) pro udelení titulu nemecký šampion krásy! Bravo.

 

Sníh je velká radost :-)