MEDIÁLNÍ HVĚZDY v naší rodině - časopis + televize

 

NOVINKY 2012

Dorinka - DRACENA OF KLAMAR GARDEN poslala pozdrav ze Slovenska

Přijela nás navštívit Beky - DABOECIA OF KLAMAR GARDEN . Měla jsem velkou radost z toho , jak nám krásně vyrostla a i chválu na její chování jsem slyšela :-) jen jednu vadu má - skáče :-))) Ach ti špringři....

 

22.12. Vánoce jsou za dveřmi, hysterie okolo dárků dosahuje maxima a za pár dnů je tu Silvestr. Zase jeden rok končí... Chceme moc a moc poděkovat, všem majitelům našich odchovanců, za úžasnou péči a lásku, kterou jim věnují, za zprávy a fotky, které dostáváme, za reprezentaci naší chovatelské stanice na poli výstavním i zkouškovém a hlavně za úžasnou pozitivní "reklamu", kterou díky Vám máme. Jsme moc a moc rády, že Vás máme! Přejme šťasné a klidné prožití vánočních svátků, pořádnou oslavu Silvestra a jen to nejlepší do nového roku.

Hodně zdraví, štěstí a lásky v roce 2013 !

 

25.11. Mám pocit, že čas plyne nějak rychleji než obyčejně a já nic nestíhám ...neustále se něco děje. Podzimní soboty patří honům a v neděli se snažíme věnovat "klamar" rodině a přátelům.

Nemůžeme nechat náš D vrh zahálet, a tak jsme vyrazili na kontrolu našeho jediného chlapce - DIANTHUS OF KLAMAR GARDEN. Vysočina nás nepřivítala moc vlídně - počasí bylo studené a sychravé, ale i přes to se návštěva vydařila. Dyk měl ohromnou radost z návštěvy dvou potrhlých špringřích holek a odpoustil mi i to trápení při stříhání :-) Nejdříve jsem z toho střapatého, zarostlého dorostence vystříhala mladého, krásného špringřího kluka, pak se fotilo , no a nakonec zábava. Pořádná procházka, kde mu holky ukazovaly, jak se "správně" prošmejdí všechno roští a jakou rychlostí se dá vlastně běžet :-)

První listopadovou neděli jsme se zúčastnili MVP Praha a naše sluníčko Kamilka CAMELIA OF KLAMAR GARDEN získala V1, CAC, CACIB a BOB. Jako doprovod jela také Bohunka DAHLIA OF KLAMAR GARDEN a myslím, že se jí tento výlet moc líbil :-) Byl to super den plný povídání s přáteli, prostě relax ...

20.10. Přijela nás navštívit další malá slečna z našeho D vrhu - Boogie DANAEA OF KLAMAR GARDEN Musím ty naše malé holky moc pochválit. Nejenom že jsou šikovné a učenlivé, ale i krásné! Je radost vidět, jak nám rostou do krásy a slyšet, že moc pěkně slídí, hlásí, mají zájem o lov a doma to jsou zlatíčka. Tedy kromě pár "nepodstatných" škod, které ve své mladické nerozvážnosti dokáží napáchat :-)

Poslední týden byl plný událostí....

7.10. Vyrazily jsme na "kontrolu" :-). Našemu D vrhu je již půl roku a tak jsme se vydaly zkontrolovat dvě krasavice do Českého ráje. Výlet se i přes nepřízeň počasí vydařil a my jsme odjížděly domů maximálně spokojené. Holky jsou úžasné, pracovité a krásné! Děkujeme za vlídné přijetí a těšíme se na příště.

Drosera of Klamar garden - Duschess
Daphne of Klamar garden - Dorinka

 

6.10. Super zprávy ze Slovenska - Rony CLEMATIS OF KLAMAR GARDEN - úspěšně složil Klubové BZH v I.ceně s titulem CACT a CCT! Moc gratulujeme!

Ivanka , Tessa a náš Rony

29. a 30.9. Víkend v Tullnu - do Rakouska pozvali velmi zajímavé rozhodčí - na sobotu pro IHA Bundessieger paní Anne L. Buvik z Norska (kennel Stormbird) a na nedělní Jagdspaniel Klubsiegerschau paní Jinty Gill-Davis z Velké Británie - a tak jsme neváhaly a vyrazily. Kamilka - CAMELIA OF KLAMAR GARDEN byla hvězdou víkendu :-) Vystavovat krásnou a nadšeně se předvádějící fenu je prostě super zážitek. Obě paní rozhodčí ocenily naši chovatelskou práci a Kamilka se stala nejlepším jedincem plemene po oba dny! A závěr - BIS klubové výstavy!

IHA TULLN - CAC, CACIB, Bundessieger, BOB, BIG 2 Jagdspaniel Klubsiegerschau - CAC, Klubsieger, BOB, BIS

Pája - CAMPANULA OF KLAMAR GARDEN a Kamilka - CAMELIA OF KLAMAR GARDEN

28.9. Přijela nás navštívit Dixi - CATALPA OF KLAMAR GARDEN - skupinové foto tří generací

 

22.9. Stalo se tradicí, že na první hon v sezoně jezdíme do Chudeřic. Díky přátelským vztahům s místním sdružením, máme tu čest být zváni každý rok. Mají zde krásné velké rybníky a spoustu kachen. Letošní výprava byla početná. Chlapi si řádně zastříleli, psi byli ve svém živlu a já a Klára jsme měly největší radost z krásné práce našich psů. Celkem bylo střeleno 227 kachen a 1 liška. Že Berry a Derek jsou šikovní, to víme, ale byla to ostrá premiéra pro Kamilku. Ta si ale vůbec nedělala hlavu s kanonádou či spoustou pobíhajících psů a pracovala jak o život. Jen první setkání s ještě živou, jen postřelenou kachnou bylo pro ni překvapující :-) Po prvním úleku "ono se to hýbe" , okamžitě přišla na to, že to je vlastně ještě zajímavější a s ještě větší vervou se vrhla do práce. Byla radost se na ni dívat, jak nahání kachny po hladině a vůbec nejradši prohledává břehy a rákosí a přináší jednu kachnu za druhou. Super den a moc děkujeme sdružení Svornost za pozvání a určitě se dostavíme i příští rok!

nástup
svačina
Kamilka
výřad

8.9. Velký to den pro naši Kamilku - stal se z ní lovecky upotřebitelný pes. S noblesou sobě vlastní zvládla PZ v samých 4 kách, akorát tu hlasitost si zase nechala na doma:-) Takže z toho byla třetí cena, ale celkově druhé místo ! Jsem na tu naši Camelii moc a moc pyšná a děkuji všem, kteří mi ochotně pomáhali při výcviku. Lovecká sezona může začít!

1.9. Clematis of Klamar garden se zúčastnil Národní výstavy Esztergom v Maďarsku. A že se mu dařilo! Získal ocenění Výborná 1, CAC a BOB. Moc gratulujeme!

11.8. Léto je taková "okurková sezona". Nic moc se neděje, ale rozhodně se jenom nepoflakujeme :-) Kamilka pilně trénuje na podzimní zkoušky a "zatím" jí to jde moc dobře. Mimina z D vrhu nám pěkně povyrostla a mají se skvěle. Dle odpovědí a líčení zážitků, které slyším při kontrolních telefonátech je vše v nejlepším pořádku :-). Tu vyhrabaná díra, támhle překousaná hadice ...a to vše s výrazem naprostého neviňátka! Prostě normální akční život malého špringra.

Danaea of Klamar garden
Dracena of Klamar garden
Daphne of Klamar garden

 

14.7. Minulý víkend se konala Špeciálna výstava poľovných sliedičov na Slovensku a zástupce z naší Klamar rodiny byl víc než úspěšný! Rony - Clematis of Klamar garden - V1, CAC, Vítěz speciální výstavy, Nejlepší pes v rase. Moc a moc gratulujeme!

8.7. Mateřské starosti skončily, a tak se můžeme naplno věnovat výcviku :-) Ve čtvrtek ráno jsme se s Kamilkou zbalily a jely si "odpočinout" na nácviky, které pořádala sekce ASS v Kosičkách. Veliké poděkování patří organizátorům, mysliveckému sdružení za poskytnutí honitby a za dokonalý servis po celou dobu a hlavně trpělivým vedoucím skupin - Klára Tydlitová, Milan Kříž, Josef Sojka, Renata Tetřevová, kteří se nám naplno věnovali po dva velice horké dny! Dopoledne jsme pracovali na zdokonalování aportů, slídění v rákosí či nahánění a odpoledne byla na programu zábava - coursing, soutěže atd. Večerní posezení jsme si nenechali zkazit bouřkou a vesele se bavili do časných hodin. Bylo to naprosto super, získaly jsme mnoho rad a byla to veliká zábava se super partou lidí. Po návratu domů, jsme se s Kamilkou celý sobotní den regenerovaly - prospaly jsme ho :-))) Do Kosiček přijela i Boogie - Danaea of Klamar garden a Pája - Campanula of Klamar garden.

Boogie a slídění ...
První seznámení se zajíčkem ...
Sama tam teda nejdu... :-)
Vyčerpání po absolutním nasazení ...
Pája - Campanula of Klamar garden
Pája a Glenda s páníčky...
Pája na startu coursingu...
zájem opravdu nechyběl :-)
Kamilka - Camelia of Klamar garden
coursing je fakt legrace - a mám tě :-)
takhle si Kamilka představuje odevzdávku kachny...

výcvik aportu se srstnatou...

Moc děkuji fotografům - Pavle a Kamile za pěkné fotky!

24.6. Aktualizace na stránce ŠTĚŇATA

Došly nám první fotografie z nových domovů našeho D vrhu. Moc děkuji všem novým majitelům za lásku, péči a trpělivost, kterou těm našim "kytičkám" dávají.

Daphne - Dorinka
Danaea - Boogie
Drosera - Duchess
Daboecie - Beky

Konečně se mi podařilo zpracovat fotky z KV Pardubice - děkuji mnohokrát fotografům Míše a Markétě. Ještě jednou veliká gratulace všem za super krásné výsledky našich odchovanců!

Klubová výstava KCHLS, rozhodčí Nicola Calvert z Anglie (chs Calvdale).

CH Buxus of Klamar garden - Výborná 1, CAC, Klubový vítěz
CH Clematins of Klamar garden - Výborná  
CH Begonia of Klamar garden - Výborná 1, CAC
Camelia of Klamar garden - Výborná 1, CAC, BIS pracovní pes
Catalpa of Klamar garden - Výborná  
CH Azalea of Klamar garden - Výborná 1

17.6. Aktualizace na stránce ŠTĚŇATA

Po delší pauze jsme se zapojili do výstavního kolotoče. Dva víkendy a velmi úspěšné víkendy!

9.6. KV KASS a protože byl pozván rozhodčí Ray Smith z Anglie (chs Melverly) , neváhali jsme a vyrazili. Pěkně připravená výstava v příjemném prostředí a úžasný rozhodčí. Ray je moc milý a povýstavní "pokec" s ním byl super.Tentokrát jel i náš Matěj a světe div se, bez řečí přijmul roli opatrovníka štěňat a celý den hlídal dvě zlatíčka Míše Severové, která se mohla v klidu věnovat fotografování. Tím ji také děkuji za fotky!

CH Buxus of Klamar garden - V1, CAC, res Klubový vítěz, res CC
CH Begonia of Klamar garden - V1, CAC
Camelia of Klamar garden - V1, CAC, res CC, BIS pracovní pes
CH Azalea of Klamar garden - V1, BIS čestné třídy

a na závěr BIS chovatelská skupina!

Rony - CH Clematins of Klamar garden měl zase super víkend na Slovensku - trojboj :-)

NVP Senec - V1, CAC, BOB

MVP Nitra - V1, CAC, CACIB, BOB

MVP Nitra - V1, CAC, CACIB

Děkuji všem majitelům Klamarů za skvělou reprezentaci! Jste skvělí!

 

 

3.6. Nové fotky našich štěňat na stránce ŠTĚŇATA

Clematis of Klamar garden úspěšně absolvoval v I.ceně barvářské zkoušky! Gratulujeme a jsme na Vás moc pyšní!

A také nás byla navštívit Zaza - Azalea of Klamar garden. Neskutečný temperament :-) Nejdříve jsem ji ostříhala, pak se fotilo a na zlepšení nálady jsme vyrazili s celou smečkou na pořádnou procházku. Pole, louky, rybník. Prostě nádhera!

29.5. Pár nových fotek z her na stránce ŠTĚŇATA

Byl nás navštívit Čenda - Allium of Klamar garden. Přijel se nechat ostříhat a holky mohly závidět jeho úžasnou čokoládovou barvu. Teda spíš jsem záviděla já! Je to holt pražák :-) Ne, vážně mu to moc a moc sluší a mám z něho velkou radost.

Clematis of Klamar garden získal v sobotu na Oblastní výstavě - rozhodčí Vilmos Kardos (HU) - ocenění Výborná 1, vítěz třídy . Moc gratulujeme a děkujeme za pěknou fotku.

20.5. Aktualizace na stránce ŠTĚŇATA - nové postojové fotky

Máme nového šampiona v rodině - Clematis of Klamar garden získal na CVP Banská Bystrica titul CAC a nejlepší pes v rase. Tímto super výsledkem dokončil ŠAMPIONA KRÁSY SLOVENSKÉ REPUBLIKY. Moc a moc gratulujeme!

8.5. Aktualizace na stránce ŠTĚŇATA , pár fotek z "všedního" dne a první pokus o postoje :-)

Přijeli nás navštívit Karlík a Falco. Oba jsou naprosto báječní, lehce zlobiví, ale jinak prý úplná zlatíčka :-) Strašně ráda jsem je oba viděla a psi si to také pořádně užili! Děkuji moc za příkladnou péči o naše kluky, na kterých je vidět, že se mají opravdu skvěle!

Karlík - Cosmos of Klamar garden
Falco - Cedrus of Klamar garden

6.5. V sobotu se konala MVP Praha a naši rodinu reprezentovala Catalpa of Klamar garden - Dixi. A bylo to super! Dixi se předvedla moc hezky a to díky své paničce, s kterou jim to v kruhu moc pěkně šlo. Obdržela pěkný posudek a známku Výborná 3. Pak jsme šli na kávu a dortík a krásně zakončili den. Děkuji moc majitelům Dixinky za ochotu snášet a hlavně se účastnit a podílet na mých bláznivých nápadech. Mám ohromné štěstí a opravdu si toho moc vážím!

koncentrace před hodinou H
souhra v kruhu

2.5. Minulý víkend pořádal KASS svoji speciální výstavu. Posuzovat přijela chovatelka anglických špringršpanělů a mezinárodní rozhodčí Marie Merchant z Austrálie. A jak to dopadlo? Úplně skvěle! Celou výstavu vyhrál Dustin - Buxus of Klamar garden a náš druhý zástupce na této výstvě Rony - Clematis of Klamar garden, získal titul CAC! Takže velký úspěch pro naši chovatelskou stanici a posíláme poděkování oběma paničkám za krásnou reprezentaci.

Buxus of Klamar garden
Clematis of Klamar garden

Ještě bych ráda pogratulovala ke krásným výsledkům z této výstavy potomkům našich dvou gentlemanů:

Chantal zo Srnčej doliny - BIS Baby

Andorra Dotty Dogs - BIS Junior

Idol Jack od Stroupinského potoka - res CAC

 

22.4. Nové fotky našich malých zlatíček. Aktualizace na stránce ŠTĚŇATA

15.4. Malá aktualizace na stránce ŠTĚŇATA

7.4. Týden utekl jako voda a všechen čas se točil a točí převážně kolem štěňátek. Více na stránce ŠTĚŇATA

2.4. Dovolujeme si Vám představit nové přírůstky do naší Klamar rodiny - D vrh. Tulča Betula of Klamar garden nám nadělila 1 kluka a 7 holčiček! Všichni jsou zdraví, čilí, pěkně "hlasití", s ohromnou chutí k jídlu a k životu vůbec :-) Máme z nich velikou radost a těšíme se na budoucnost s touhle převážně dámkou jízdou :-)

 

27.3. Přišla novinka ze Slovenska - o víkendu byla v Nitře mezinárodní výstava a náš Rony Clematis of Klamar garden získal titul CACIB, nejlepší pes v rase! Gratulujeme a máme velkou radost. Moc mu to sluší a tváří se opravdu důležitě ...

25.3. Dneska přijel na zkrášlovací návštěvu Carpi - Carpinus of Klamar garden. Je to fešák, ale hlavně mě vždy zahřeje u srdíčka, když slyším "My máme tak hodnýho psa". To je to nejkrásnější co může chovatel slyšet - spokojenost páníčků! S Kamilkou si náramně rozuměli a "přeorali" trávník. Hlavně, že jsou spokojení a jak krásně si hrají :-) . Co dodat, super odpoledne plné povídání a koukání, jak ti naši mladí blázni dovádějí. Těšíme se na příště!

11.3. Včera nás navštívil Crocus of Klamar garden - Rocky. Přijel se nechat ostříhat a vybláznit s Kamilkou. Nejdříve trpěl "jako pes", protože dvě hodiny na stole a v klidu je pro jeho temperament nepředstavitelné a ještě když se při tom musel koukat , jak páníček střídavě chová a drbe ségru, mámu, babičku a tetičku :-) Pak ještě focení, takového krasavce musíme zdokumentovat! Za odměnu jsme vyrazili na procházku a užili si krásného slunečného odpoledne. Sourozenci se nezapřeli a oba lítali jak neřízené střely. Byl to super den a moc jsem si ho užila.

7.3. Pár novinek ze života našich Klamarů:

Campanula of Klamar garden - výstavní víkend v Rakousku - IHA Graz Výborná 1, CACA a SZS Graz Výborná 1, CACA. Gratulujeme!

Clematis of Klamar garden má "svoji" samolepku

Catalpa of Klamar garden si užívala sněhu na horách

a naše Tulča Betula of Klamar garden je oficiálně březí! V dubnu se můžeme těšit na nové "D" přírůstky. Moc se těšíme. Tulča se tváří hrozně důležitě a svědomitě se šetří :-) Teda u jídla žádné šetření nepřipouští - musí ho být hodně a v nezbytné kvalitě !!! :-)

 

6.2. První víkend v únoru již tradičně patří Mezinárodní výstavě DUO CACIB Brno. Letos přijeli posuzovat manželé Jackson (chs Mompesson) z Velké Británie. Velcí chovatelé anglických špringršpanělů a specialisté pro toto plemeno. Stálo to hodně odvahy se přihlásit, ale vyplatilo se! Naše malá hvězda Kamilka zazářila po oba výstvavní dny. Byla nejkrásnějí a nejsladší špringr výstavy :-) Posudky z obou dnů jsou jen v superlativech a hlavně následný rozhovor s rozhodčími mi zůstane dlouho v paměti, jako jedno z nejlepších zhodnocení naší chovatelské práce. Děkujeme všem přátelům za úžasnou podporu a fotografie.

sobota - Bob Jackson - Camelia of Klamar garden - V1, CAC, CACIB, BOB

"A liver white bitch of correct size and nice outline. has a very feminine head and dark eyes and soft expression. She´s a good reach of neck and lay of shoulder. Good straight front. Nice turn of stifle. Presented in firm condition. Moves soundly and happily."

neděle - Frances Jackson - Camelia of Klamar garden - V1, CAC, CACIB, BOB

"Quality bitch, super head, dark eyes, melting expression, well balanced, full of quality, lovely angulation front and back, good bone and subst., very eye catching, moved very free with drive, happy and sound, loved her."

28.1. MVP Trenčín - rozhodčí Róbert Kanás. Rony - Clematis of Klamar garden - V1, CAC, res CACIB. Gratulujeme!

25.1. Byli jsme na každoročním klinickém vyšetření očí a výsledek je super - všechno v pořádku včetně Gonioskopie! Holky jsou krásné a úplně zdravé, pravil pan doktor :-)

Letošní zima se rozhodla být pouze blátivá, o sněhu si můžeme u nás v Polabí nechat zdát a jen závidíme těm, kdo mají více štěstí.

Dixinka - Catalpa of Klamar garden

Rocky - Crocus of Klamar garden

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005