2013

Klidné a pohodové prožití svátku vánocních a hodne štestí a zdraví v roce 2014

prejeme všem prátelum a celé rodine Klamar garden

Klára a Markéta

14.12. Rony CLEMATIS OF KLAMAR GARDEN poslal novinky ze Slovenska. Uzavrel výstavní sezonu 2013 krásným výsledkem - IDS Nitra 1.12. Výborný 1, CAC, CACIB, BOB. Co nás teší ješte více je to, že jeho dve dcery - Chantal i Jezabel se také líbily! Moc gratulujeme a prejeme hodne úspechu do další sezony!

 

17.11. Po delší dobe se dostávám k aktualizaci. Za dva mesíce jsme toho stihli docela dost :-) Pár výstav, zkoušek a souteží. Stále je co delat a hlavní je, že nás to baví! :-)

Ted pro nás zacala lovecká sezona, takže "koncíme výstavní vysílání " a jdeme makat :-)

 

MVP Praha - první listopadový víkend a dve velké výstavy. Naše dorostenka Danaea (Boogie) of Klamar garden dokoncila JUNIOR šampiona, poprvé se predvedl na výstave Dianthus (Dyk) of Klamar garden a i pres "otresné" predvedení v kruhu nedopadl špatne a vše završila vítezstvím Camelia (Kamilka) of Klamar garden. Jsou to naše slunícka :-)

Camelia of Klamar garden - V1, CAC, CACIB sobota i nedele a BOB v nedeli (za fotku dekuji Markéte Kadlecové)

Danaea of Klamar garden - V1, CAC sobota i nedele
Dianthus of Klamar garden - VD2 - nedele

 

Krásný slunecný den, nádherné prostredí, slavnostní nálada, lov drobné zvere se psy = Pohár Sv. Huberta na Konopišti.
V Cechách ješte pro slídice není tato soutež moc známá ci vyhledávaná. Zrejme proto, že se zkouší podle reglementu A . Já jsem se jela inspirovat a hlavne povzbudit Boogie se Zuzkou a Hyvinku s Dancou. Musím ríci, že se mi tyto zkoušky moc líbily. Zde jde opravdu o predvední práce se psem, jak spolu pánícek a pes spolupracují, jak bezpecný a presný jste strelec atd. Nádhera a všem vrele doporucuji!!! Holkám moc gratuluji - Danca a Hyvinka 1.místo, Zuzka s Boogie 2.místo.

Danaea of Klamar garden (Boogie) s panickou Zuzkou a obe s úsmevem po dobre vykonané práci
Dana s Hyvinkou a Zuzka s Boogie
nádherné prostredí, slunecný den

Neodolala jsem pozvání na Svatohubertskou mši a spolu s Kamilkou jsme se v kostele pomodlily za dobrou sezonu a prízen pri lovu jak pro nás, tak pro všechny myslivce a jejich zvírecí pomocníky.

Podzimní zkoušky Nový Bydžov - Daphne of Klamar garden úspešne absolvovala PZ v II.cene ! Celkove získala druhé místo. Moc a moc gratuluji a jsem neskutecne pyšná. Letos Dorinka zvládla Zkoušky vloh, Lesní zkoušky a Podzimní zkoušky. Šikovná a krásná holcicka. Dekuji Zdenkovi za cas, který Dorince venuje.

 

MVP Ceské Budejovice - vydarená sobota na jihu Cech. Sešli jsme se s kamarády, úspešne reprezentovali a strašne moc si to užili!

Camelia of Klamar garden - V1,CAC,CACIB,BOB, BIG I.
Daboecia of Klamar garden - VD1

 

17.9.Déšt a výrazný pokles teplot nás zahnal domu ke krbu. A tak se konecne dostávám k aktualizaci stránek. Za ten mesíc se toho událo opravdu hodne. Byla jsem na kontrole u Dyka na Vysocine a u Dorinky na Slovensku a zároven jsme u nás privítali pekných pár návštev. Prijeli se na nás podívat Rocky, Beky, Carpi, Boogie. Mám z nich všech moc velkou radost! Ty naše špringrí deti jsou proste úžasné a jejich páníckové ješte lepší! Všem ostatním dekuji za zprávy a teším se na další :-)

Dyk - Dianthus of Klamar garden  
Carpi - Carpinus of Klamar garden  

Pak tady máme dve, naprosto super zprávy! "Déckové holky" zvládly složit lovecké zkoušky! A to jim je teprve rok a pul!

Dorinka - Daphne of Klamar garden úspešne složila Lesní zkoušky ve III.cene
Datches - Drosera of Klamar garden úspešne složila Podzimní zkoušky ve III.cene - ach ta kachna :-)

No a také jsem se zúcastnila Klubové výstavy KCHPS v Báci, Slovensko. Posuzovat prijela Anne L. Buvik z Norska. Prihlásila jsem Boženku - Begonia of Klamar garden a Kamilku - Camelia of Klamar garden. Také se úcastnil Rony - Clematis of Klamar garden, takže to byla rodinná sešlost :-) A jak to dopadlo? Naprasto , naprosto a ješte jednou naprosto úžasne! Kamilka vyhrála co se dalo - CAC, Klubová vítezka, BOB, BIS pracovní a BIS celé výstavy. Boženka získala CAC, vítezka trídy šampionu a mužu si dovolit ríci, že byla vlastne druhá nejlepší fena výstavy, protože žádná jiná , krome vítezné Kamilky, titul nezískala. A Rony nezustal pozadu, také CAC, vítez trídy pracovní. Pak se všichni tri predvedli v souteži chovatelských skupin a zde získali druhé místo. A Kamilka s Ronym ješte stihli vyhrát soutež páru . Proste nádhera. A nemluvím jenom o výsledcích, ale o atmosfére, organizaci a hlavne, fajn parte prátel, kterým moc a moc dekuji za podporu, povídání a za to, že nás vzali mezi sebe. Byl to opravdu super krásný den. Díky !

29.7.Minulý víkend se konala MVP Mladá Boleslav. Osobne jsem nic nevystavovala, ale jeli jsme podporit naše Décka a hlavne se sejít s práteli a porádne prodiskutovat události minulé, prítomné i ty budoucí. Den se vydaril na jednicku, Boogie s Dachess nás výborne reprezentovaly a stihlo se "probrat" úplne všechno :-) Moc dekujeme jejich panickám za krásné predvedení, holcickám to moc a moc slušelo a gratulujeme k pekným výsledkum!

Boogie - DANAEA OF KLAMAR GARDEN - V1, CAJC, BOJ  
Dachess - DROSERA OF KLAMAR GARDEN - V2, res CAC  

26.7. Prišly fotky z Polska od Abinky ABELIA OF KLAMAR GARDEN. Je videt, že si stejne jako my tady užívají slunícka a koupání :-)

25.7. Cervenec zacal jako již tradicne - výcvikovým víkendem KOSICKY 2013. Letos jsem si jela užít tri dny s fajn lidma do krásné honitby bez stresu z nadcházejících zkoušek. Proste jen tak jsme jely s Kamilkou potrénovat, popovídat a necemu se zase priucit! Pod prísným, ale laskavým vedení Pepíka Sojky, jsem Kamilku zase trochu "uvedla do predmetu" pred loveckou sezonou :-). Poucila se pri prednáškách od dvou vážne hodne zkušených a chválabohu sdílných pánu - o výstavách a úprave od Pavla Šulcka a o výcviku od Romana Hubka. Litujte vy, co jste nebyli!

Cestou na prázdniny se u nás zastavila Pája CAMPANULA OF KLAMAR GARDEN. Pochlubit se svým titulem šampiona a úspešným složením podzimních zkoušek! Krásná a ješte šikovná.

16.6. Rony CLEMATIS OF KLAMAR GARDEN má letos úžasnou výstavní sezonu! Na prelomu mesíce se konal ve Slovenském Senci trídenní výstavní maraton. A ten náš kluk šikovný a krásný všechno vyhrál! Neskutecné se stalo pravdou ! Po tri dny získal titul BOB, nejlepší v plemeni! Strašne moc gratulujeme a jen tak dál ! :-)

31. 05. CVP Senec, rozhodcí: Eva Felzaghyová: V1, CAC, Najlepší pes v rase, BOB
01. 06. MVP Nitra, rozhodcí: Harii Lehkonen Finsko: V1, CAC, CACIB, Grand Prix Slovakia Winner 2013, BOB
02. 06. MVP Nitra, rozhodcí: Miloš Kašpar: V1, CAC, CACIB, Kvalifikácia Cruft´s 2014, BOB

No a aby toho nebylo málo, tak tuto sobotu - 15.6. na Speciální výstave Klubu polovných slídicu - zabodoval Rony znovu! Získal titul CAC a BOB! A stejne jako pred ctrnácti dny, jeho deti dopadly také výborne. Trikrát vítez trídy s titulem CAC! Moc a moc gratulujeme majitelce Ivance a držíme pesti do dalších souteží! Máme opravdu velkou a uprímnou radost, že náš chlapecek dospel a že se líbí.

Také Dorinka DRACENA OF KLAMAR GARDEN nám poslala pozdravy ze Slovenska. Dle pánícka je to ta nejkrásnejší kvetinka na zahrádce! Mužu jen souhlasit a mám radost, že spokojenost s naší holcickou je velká !

Zprávu o svém živote poslala také Arletka DEUTZIA OF KLAMAR GARDEN. Má se skvele, je tím nejposlušnejším psem pod sluncem a náramne si rozumí se svým kámošem jorkšírem. Jsou nerozlucná dvojka :-)

30.5. Prijela za námi vzácná návšteva - po dlouhé dobe nás navštívila Zazinka AZALEA OF KLAMAR GARDEN . Tedy byla to vlastne rozlucka, protože se pánickové s celým zvírecím arzenálem chystají prestehovat o trochu dál než je zdrávo .... Tak jsem využila príležitosti a udelala si do alba rodinnou fotku - od A po D :-)

Cibulka zakladatelka rodu - Azalea, Begonia, Camelia, Dahlia

a Zazinka si pózování stále dobre pamatuje i ve svých skoro 8 letech :-)

no a ješte jsme zvládli vyfotografovat naši Bohunku - DAHLIA OF KLAMAR GARDEN. To devce nám roste do krásy!

Cibule - Ciboulette de Syringa oslavila 12té narozeniny. Teší se dobrému zdraví, kde dukazem je stále velká chut k jídlu :-)

18.5. jsem vyrazila na výlet do Ceského ráje. Dorinka - DAPHNE OF KLAMAR GARDEN se úcastnila ZV, a tak jsem jela fandit :-). Ráno do pul desáté vydatne pršelo, skoro jsme nedoufali, že vubec budeme moci zacít. Ale zázrak se konal v liják se uklidnil a vyrazilo se. Krásná krajina, fajn parta lidí, jen ten zajíc jaksi taksi chybel... Takže naše milá, šikovná Dorinka skoncila bez známky z hlasitosti neboli s nulou a tudíž ve tretí cene. Ale ostatní známky jsou super, samé 4, a tak mužeme jen a jen blahoprát a tešit se na príšte. Holt bude nezbytné sestoupit z kopcu k nám do nížin, kde ješte porád trocha zvere zbyla...:-) Ješte jednou blahoprejeme ke krásnému výsledku a super reprezentaci!

Po zkouškách jsem se zastavila u Dachess DROSERA OF KLAMAR GARDEN, která bydlí o 20 km vedle, ostríhala ji, to aby vypadala zase k svetu a užila si fajn odpoledne v krásné prírode s fajn lidma.

12.5. Po dlouhé (zimní :-)) pauze prijel na stríhání Karlík COSMOS OF KLAMAR GARDEN. I když mu jsou už tri roky, tak je to stále ten hopsající kašpárek, který se svým malým páníckem chvilku neposedí. Je to fajn videt, jak si pes a malý kluk dobre rozumí.

11.5. S velkou hrdostí a radostí dneska aktualizuji stránky! Naše DROSERA OF KLAMAR GARDEN - "Datches" úspešne absolvovala Klubové zkoušky vloh 5.5.2013 ve Slovci v I. cene! Obdržela vynikající známky a hodnocení - slídení 4, hlas 4, poslušnost 4, vodení na remeni 4, voda 3. Moc dekuji rozhodcím a gratuluji Michalovi a Datches k tak super krásnému výsledku! Jsme na Vás strašne pyšné! Ale nervy to teda byly.... já to snad prožívala hur než když sama vedu :-)))

1.5. Minulé dny byly nabité zážitky - návšteva Rockyho, Dorinky ze Slovenska, ozvala se Abelka z Polska, zúcastnili jsme se výstavního víkendu v Humpolci a mezi tím práce na zahrade a nezbytné procházky se smeckou :-)

Rocky - Crocus of Klamar garden
Dorinka - Dracena of Klamar garden

Abelka - Abelia of Klamar garden

"já vím, že se koukáš ..., ale až nebudeš ... :-) "

Minulý víkend 27.a 28.4. se konala v sobotu Klubová výstava KCHLS a v nedeli Speciální výstava KCHLS v Humpolci. V sobotu posuzoval pan Tom Graham z Velké Británie. Užili jsme si krásný den s práteli, pocasí vyšlo na jednicku a záverem jsme si mohli poslechnout první verejný koncert našeho Mateje s jeho"blondýnama" :-)

Danaea of Klamar garden - výborná 2 ve tríde mladých
Camelia of Klamar garden - výborná 1, CAC, Klubová vítezka, BOB
Buxus of Klamar garden - výborný 1, CAC, Klubový vítez
Clematis of Klamar garden - výborný 2, res CAC

V nedeli posuzoval Speciální výstavu KCHLS pan Miloš Kašpar a jako jediná byla prítomna naše Kamilka. Získala ohodnocení Výborná 1, CAC a tím splnila podmínky pro udelení titulu KLUBOVÝ ŠAMPION. Gratulujeme Terezce a Popince k Vítezce Speciální výstavy a Pavle a Jasperovi k titulu BOB !

13.4. Minulý víkend Rony - CLEMATIS OF KLAMAR GARDEN úcastnil Národní výstavy psu PÁPA (Madarsko) - rozhodcí: Javor Davor (CRO). Pro neprízen pocasí se výstava konala v podzemních garážích :-) , ale i tak to byl velmi úspešný den pro našeho Ronyho! Získal ocenení V1, CAC, BOB , ale výhrál skupinu! Stal se BOG! Super krásný úspech a moc gratulujeme !

31.3. dnes slaví nás D vrh první narozeniny! Všem - Arletce, Datches, Boogie, Dorince 1 i Dorince 2, Bohunce, Beky a v neposlední rade Dykovi - posíláme pusu na cumácek a mooooc velké prání všeho NEJ!

Dekujeme všem majitelum za jejich trpelivost, péci a lásku, kterou dávají našim "detem". Moc si toho vážíme!

30.3. MVP Ceské Budejovice - rozhodcí P.Šulcek. Pocasí nám bylo príznive nakloneno, nepršelo a ani nesnežilo! Sice v halách byla neskutecná zima a málo místa. Kruh byl tak malý, že se nedalo bežet (je silné slovo) rovne, neustále jsme zatáceli...a mimo kruh po sobe lidé a psi šlapali taky. Proste výsmech. Pri cene, jakou za prihlášku platíme, by jsme si opravdu zasloužili dustojnejší a lepší podmínky a ne, že si jen organizátori napakují kapsy! O to víc nás teší super úspech naší chovatelské stanice. Vítezkou dne byla naše Kamilka, mladé feny vyhrála Boogie. Krásne se naše malá hocicka predvádela, s panickou už jsou super sehraná dvojka. Navíc slavili úspech i potomci po našich psech - Buxusovi a Acerovi. Moc gratulujeme CHS Rockdale - Dite Michlové, CHS od Stroupinského potoka - Pavle a Pepíkovi Sojkovým a CHS Dotty Dogs - Pavlíne Stuchlíkové.

zleva: Idol Jack od Stroupinského potoka - CACIB, Camelia of Klamar garden - BOB, Danaea of Klamar garden - CAJC, Jasper od Stroupinského potoka - CAJC

Danaea of Klamar garden - výborná 1, CAJC
Camelia of Klamar garden - výborná 1, CAC, CACIB, BOB, BIG 3
Jasper od Stroupinského potoka (syn Buxuse of Klamar garden) - výborná 1 CAJC
Eery Effroy Rockdale (syn Acera of Klamar garden) - výborná 2
Idol Jack od Stroupinského potoka (syn Buxuse of Klamar garden) - výborný 1, CAC, CACIB
Andorra Dotty Dogs (dcera Buxuse of Klamar garden) - výborná 1, CAC, res CACIB

19.3. A zima je zase tady.... Dixi - CATALPA OF KLAMAR GARDEN si užívá snehové nadílky. Alespon nekdo má z toho bílého .... radost :-)

10.3. Konecne jaro! Slunícko, teploty nad nulou, proste paráda. Na jarní "šlechtení" prijela Datches - DROSERA OF KLAMAR GARDEN. Za chvíli to bude rok, co se narodila naše "Décka" a mám radost z toho, jak nám pekne vyrostly a hlavne, že jsou nesmírne šikovní a zároven pohodoví spolecníci. Dachess jsem ostríhala, vyfotila a pak zacla zábava. Spolecne s naší Bohunkou a Kamilou rádily dámy po zahrade a pak i na procházce v zámecké obore. Kachny na potoce mely zase jednou sportovní den :-)

1.3. Ze zasneženého Polka nám poslala pozdravy Abelka - ABELIA OF KLAMAR GARDEN. Jasne je videt, že se má naprosto skvele a stále plná energie. Je až neuveritelné, jaká hravost je v tech našich "Áckách". Nesmím zapomenout na pracovitost :-)

23. - 24 .2. Na Slovensku se zahajuje výstavní sezona na MVP Nitra. Rony - CLEMATIS OF KLAMAR GARDEN zabojoval a byl z toho krásný výsledek. Moc blahoprejeme a dekujeme za super reprezentaci!

sobota - Výborný 1

nedele - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB

10.2. Výstavní sezonu jsme zahájili úcastí na MVP Brno. Prijeli posuzovat pánové z Norska: Stig Arne Kjellevold a Frank W Bjerklund z chs Westaway. Náš holcicí tým mel úspech, krásné výsledky a super posudky. Takže i pres nemalé technické problémy s autem (dekuji všem prátelum za velkou pomoc pri snaze dát mé auto do pojízdného stavu) , byl víkend v Brne super a rok 2013 zacal víc než dobre :-) Naše mládí - Danaea zvládla svuj výstavní debut s prehledem a noblesou a Camelia si dodelala Ceského šampiona. Zleva:Danaea of Klamar garden - sobota V2 ; nedele V1 v tríde mladých Begonia of Klamar garden - sobota V2, res CAC ; nedele V2 res CAC v tríde šampionu Camelia of Klamar garden - sobota V1, CAC, CACIB ; nedele V1, CAC v tríde pracovní

26.1. Prijela nás navštívit Boogie - DANAEA OF KLAMAR GARDEN. Tahle mladá špringrí slecna nám delá ohromnou radost. Moc se nám líbí, jak roste do krásy, ale je i moc a moc šikovná. V 10-ti mesících pracuje v bažantnici a delá svojí panicce radost s jakou neskutecnou chutí dohledává a prináší. A to vše pouze z radosti a vrozené chuti k práci , nikoliv díky výcviku. Je to super slyšet a videt, že se nám náš chovatelský plán zdaril - milá povaha, temperament, chytrost, ochota spolupracovat a spolu s pekným exteriérem, to je špringršpanel!

Derek a jeho holky zleva - Danaea, Dahlia, Camelia a tatínek Derek