2014

30.12. Po delší odmlce je tu aktualizace :-). Za půl roku se toho stalo mnoho a můžeme být hrdé na naše Klamary! Dařilo se výborně, jak na zkouškách tak na výstavách. Všem moc a moc děkuji za reprezentaci Klamar rodiny, za práci, péči a lásku, kterou dávají svým chlupatým kamarádům.

První místo v aktualizaci rozhodně patří naší HVĚZDĚ roku - Boogie CH, U Danaea of Klamar garden Můžu jen žasnout a obdivovat tu souhru, chuť, ochotu a vzájemné porozumění mezi Boogie a její paničkou. Myslím, že tento rok dal oběma mnoho - Boogie pochopila, že práce je zábava a že udělat paničce radost rozhodně stojí za námahu. A Zuzka zase poznala, že na špringra je třeba taktika a důvtip vojenského stratéga :-). Oběma moc a moc gratulujeme a BRAVO!

1) zkoušky dle reglementu B: Podzimní zkoušky v III.ceně (samé 4 až na kačenku :-)), ale na druhý pokus Podzimní zkoušky v I.ceně. Následovaly Lesní zkoušky v I.ceně a vítězka zkoušek , Barvářské zkoušky v I.ceně a vítězka zkoušek a na závěr si střihla a s přehledem zvítězila na Všestranných zkouškách - I.cena a vítězka zkoušek! Takže Bubu je U = všestranný lovecký pes!

 

 

2) zkoušky dle reglementu A: Svatý Hubert 2014, kde v sobotu získaly holky 1. místo ve skupině slídičů a celkově dělené 1. místo v absolutním pořadí ze všech 17 psů! V neděli pokračovaly v parádní jízdě a to 1. místem ve skupině slídičů a 2. místo v absolutním pořadí z celkového počtu 11 psů. Pro ty, kteří netuší, co znamená soutěž Svatého Huberta, dovolte malé přiblížení : je to soutěž, kde se posuzuje souhra lovce a jeho psa při skutečném lovu, jejich lovecké schopnosti (ano, obou :-)), chuť k práci a myslivecké chování.

3) výstavy: Boogie získala titul Český šampion krásy! Reprezentovala nás na Klubové výstavě KCHLS v Humpolci - Výborná 1, CAC a na MVP Mladá Boleslav Výborná 1, CAC, CACIB.

naše DUAL PURPOSE lady

 

Dorinka Daphne of Klamar garden - ta se letos místo zkoušek z výkonu (za absolvování loveckých zkoušek v loňském roce obdržela pohár a diplom za celkové 3. místo v soutěži pracovní fena ASS roku 2013) zúčastnila Národní výstavy v Mladé Boleslavi. A i zde to s páníčkem zvládli na výbornou - ocenění Výborná 1, CAC a Národní vítěz! Asi největším zážitkem pro mě bylo vidět směs štěstí, hrdosti a pýchy na svoji holčičku v očích páníčka a velkou úlevu, že to mají za sebou :-) Moc a moc gratulujeme!

 

Datches Drosera of Klamar garden si připsala další výstavní úspěch. Na MVP Mladá Boleslav získala ocenění Výborná 1, CAC! Moc a moc gratulujeme. Také absolvovala Lesní zkoušky v III.ceně a vyšetření DKK, které dopadlo naprosto dokonale = A/A.

 

Rony Clematis of Klamar garden - nás reprezentoval na několika výstavách s krásnými výsledky! Na Klubové výstavě KCHPS získal Výborná 1, CAC a BIS čestné třídy (rozhodčí pan Armstrong z UK) , na Klubové výstavě KASS titul res CC (rozhodčí pan G.Lawler z UK). Kluk šikovný je to :-) Gratulujeme a máme z něj upřímnou radost.

 

Dustin Buxus of Klamar garden - nás reprezentoval na Klubové výstavě KASS (rozhodčí pan G.Lawler z UK) a dařilo se mu. Získal BIS čestné třídy. Gratulujeme!

 

A teď novinky z našeho dvorku :-) Zde je HVĚZDOU Kamilka Camelia of Klamar garden. V březnu se jí narodilo 5 krásných štěňat, o které se náležitě a řádně starala. Doma zůstala "tříbarevná inženýrka" :-) Didi Elodea of Klamar garden.

Červencový sraz ASS rozhodl o největším bláznovství či hazardu či snu - jdeme zkusit štěstí na Pohár Světa myslivosti! Dvoudenní zkoušky se zadáváním titulu CACT. Mám to štěstí, že Kamilka je Kamilka a její nadšení pro práci a hlavně spolupráci bylo ještě podpořeno půlročním loveckým půstem z důvodu mateřských starostí :-))) Výsledek byl víc než vynikající. V sobotu Podzimní zkoušky se zadáváním titulu CACT jsme zvládly v I.ceně a res. CACT a v neděli Speciální vodní práce se zadáváním titulu CACT jsme dokončily v I.ceně a CACT! Prostě víkend snů.

Také jsme se vrátily do výstavního kolotoče. Vyrazily jsme na Klubovou výstavu KCHPS na Slovensko a zde Kamilka zazářila. U pana rozhodčího M. Armstrong z UK získala Výborná 1, CAC, Klubový vítěz, BOB, BIS pracovní a BIS celé výstavy. A naprosto úžasné je , že se jí to podařilo už druhým rokem! Také jsem zde poprvé vystavovala naši nejmladší naději Didi a bylo to velmi veselé a hopsavé vystavování. I přes to zapůsobila na pana rozhodčího kladně a obdržela velmi pěkný posudek a BIS dorost.

Ještě jsme v záři vyrazily na víkend do Tullnu do Rakousku, kde Kamilka v sobotu získala Výborná 1 a res. CACIB. V neděli na Klubové výstavě Oesterreichischer Jagdspanielklubu obdržela známku Výborná 1, CAC, Klubový vítěz, BOB. Tady se nám podařilo titul Klubové vítězky a BOB obhájit druhým rokem.

Výstavní sezonu jsme zakončily na MVP Praha dvoudenním maratonem s krásným výsledkem . V sobotu (rozhodčí D.Shields UK) Výborná 1, CAC, CACIB, BOB a BIG IV. a v neděli (rozhodčí Vasiljevic) Výborná 1, CAC, CACIB.

 

Ještě nesmím zapomenout pochválit Dereka Winterwater Creek´s Dream Wizard, který letos podpořil Boogie na soutěži Svatého Huberta. Spolu s paníčkem získali 2.místo mezi španěly a 6.místo v absolutním pořadí ze 17 soutěžících psů! Bravo pánové!!!

 

10.5. Danaea of Klamar garden - Boogie se poslední týdny velmi daří. Nejdříve 4.5. úspěšně absolvovala Klubové ZV v II.ceně a dnes na Klubové výstavě obdržela hodnocení Výborná 1, CAC a tím splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion krásy! Moc moc gratulujeme!

Naše zlatá a milovaná "prababička" Ciboulette de Syringa oslavila 6.5. své 13té narozeniny! Stále při chuti k jídlu i životu :-)

Díky návštěvě dvou skvělých fotografů - Petr Sapík a Markéta Kadlecová - se můžeme pochlubit opravdu nádhernými fotkami našeho E-vrhu. Děkuji moc. Vřele doporučuji tyto fotografy všem, protože jen a jen díky nim budou mít mimina, noví majitelé a hlavně já úžasné fotky. Oba najdete na Facebooku :-)

fotograf Petr Sapík

každé mimčo bude odcházet s rodinnou fotografií - E.., mamka Kamilka, babička Boženka, prababička Cibulka

 

fotograf Markéta Kadlecová

3.5. Tak už nám je 8 týdnů a život nás fakt baví :-)

pohodička na sluníčku...

tkaničky jsou boží...
..
pusu mámě ...
návštěva má super botky...

cvik canisterapie...

valná hromada

náš malý homeless...

máma má svatou trpělivost ...

pejsek Echinops of Klamar garden "Edi"

pejsek Eranthis of Klamar garden "Elvis"

fenka Euphrasia of Klamar garden "Clara"

fenka Elodea of Klamar garden "Didi"

fenka Erica of Klamar garden "Aki"

14.4. O víkendu jsme si užívali sluníčko. Návštěv se nám tu vystřídalo požehnaně, takže mimina byla přešťastná z pozornosti a měla koho neustále okusovat :-) Také jsme se pokusili nafotit první postojovky. Byl to trochu boj, asi jako vždycky v tomhle věku, ale s tím se počítá :-).

5 týdnů

pejsek Echinops of Klamar garden "Edi"

pejsek Eranthis of Klamar garden "Scot"

fenka Euphrasia of Klamar garden "Eufrozinka"

fenka Elodea of Klamar garden "Lada"

fenka Erica of Klamar garden "Erika"

6.4. Čas letí jak voda a našim zlatíčkům jsou čtyři týdny. Poprvé jsme vyrazili na "vzduch" a byla to super zábava. Dobrodružtví - poprvé šlápnou na trávu, schrupnout si na sluníčku, prozkoumat kytičky, pomazlit se s návštěvou ...fajn víkend :-) Za krásné fotky děkuji Markétě K.

pejsek Echinops of Klamar garden "Edi"
pejsek Eranthis of Klamar garden "Scot"
fenka Euphrasia of Klamar garden "Eufrozinka"
fenka Elodea of Klamar garden "Lada"
fenka Erica of Klamar garden "Erika"

23.3. Naše zlatíčka rostou jako z vody a začínají prozkoumávat svět. První kouknutí na tento svět se neobešlo bez hlasitých projevů nelibosti - nevím jestli si to mám brát osobně :-) , ale teď nastává ta správná sranda. Začínáme si hrát, okusovat mamku a navzájem se pošťuchovat. Ale stále nejraději papáme a pak spinkáme :-)

pejsek Echinops of Klamar garden "Edi"
pejsek Eranthis of Klamar garden "Scot"
fenka Euphrasia of Klamar garden "Eufrozinka"
fenka Elodea of Klamar garden "Lada"
fenka Erica of Klamar garden "Erika"

15.3. Dovolujeme si všem našim přátelům a příznivcům představit naše nové přírůstky! 7.3. se naše Klamar rodinka rozrostla o 2 kluky a 3 holčičky. Kamilka je vzorná a pečlivá matka a E-vrh se má čile k světu.

pejsek Echinops of Klamar garden "Edi"
pejsek Eranthis of Klamar garden "Scot"
fenka Euphrasia of Klamar garden "Eufrozinka"
fenka Elodea of Klamar garden "Lada"
fenka Erica of Klamar garden "Erika"

9.2. Novinky pro rok 2014 zahajujeme radostně - Kamilka je březí! Na začátku března očekáváme narození štěňátek - více na stránce ŠTĚŇATA. Hned po oslavách příchodu nového roku jsme si s Kamilkou zabalily "pár švestek" a vyrazily směr Anglie. Cesta z Choltic do North Yorkshiru je dlouhá, ale díky přátelům, kteří nám poskytli přístřeší a pohodové zázemí, jsme všechno zvládly výborně a těch 3500 km bylo jako nic :-).