2019

Rok utekl jako voda.... a jako už tradičně, po roce, aktualizuji naše webové stránky ... tímto se omlouvám a pokud chcete o nás vědět víc v průběhu roku, prosím používejte Facebook - Markéta Děkánková

A jak bylo v roce 2019? Povedl se úspěchy na výstavách a zkouškách, kde dáváme vědět, že of Klamar garden je a umí !

Ale zároveň to byl rok smutný. Opustila nás zlatíčka z vrhu A - Azalea, Acer, Allium, Amaranthus a z vrhu B - Bellis a Buxus.

Být či nebýt, toť otázka.... Já, věčný optimista, říkám a praktikuji BÝT a ŽÍT RÁD :-)

xx

Tady je pár fotek z výstavního a zkouškového účinkování of Klamar garden

Elodea of KG - královna naší CHS - vítěz Speciální výstavy KCHLS, ta NEJ ze všech slídičů se sborem rozhodčích
Fittonia of KG naše nejmladší princezna :-) již v třídě dospělých a neztratila se... dodělal titul Junior šampion, Český šampion, vítěz třídy CAC na Evropské výstavě Wels, CACIB a BOB na výstavě v Čechách i Rakousku!
Camelia of KG - carevna naší CHS :-) zářila na Klubové a Speciální výstavě KCHLS, jako nejkrásnější VETERÁN
Fagus of KG - 3x mezinrodní výstava a 3x CAC a 1xCACIB
Ficus of KG - vítěz třídy CAC na Klubové výstavě KCHLS
oba jsou hrdí otcové vrhu v Čechách a v Polsku, kde jsem nadšena jejich potomstvem! Předávají jen to NEJ ze svých genů!
Elodea of KG - vítěz Klubových Lesních zkoušek KCHLS
Fittonia of KG - vítěz dvoudenních Klubových zkoušek KCHLS
Fittonia of KG - super cena za Res CACT ze zkoušek KCHLS
Elodea a Fittonia of KG - Klubové zkoušky KCHLS Kosičky
Já a Fittonia čekáme na disciplínu na zkouškách :-)
Fittonia a Elodea of KG - praxe v našem sdržení MS CHoltice
Aby jste věděli, kdo to tady píše a kdo vlastně jsou KLAMAR garden =dvě bláznivé sestry a naše lásky špringří :-))
Radost z vítězství na výstavě a radost v terénu :-)
   
   

2018

KRÁSNÉ, POHODOVÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2019

přejeme rodině Klamarů a všem našim přátelům

Rok 2018 byl pro naši chovatelskou stanici rokem velmi příznivým. Dařilo se na poli výstavním i zkouškovém, ale hlavně nám dělají radost odchovy! Od A do F :-) Všem majitelům Klamarů moc a moc děkujeme za péči a lásku, kterou zahrnují naše "mimina" . Máme Vás všechny moc rádi a těšíme se na shledání v roce 2019!

Většinu roku žijeme "normálním" životem rodiny s šesti špringry = venčíme, cvičíme, češeme, stříháme, koupeme, jíme,spíme, blbneme na zahradě a od podzimu se věnujeme aktivně myslivosti. A všechno nás to náramně baví. Snad i proto nám je štěstěna nakloněna, a tak se v roce 2018 můžeme pochlubit pár úspěchy. Mezi ty TOP chvíle roku patří:

- Elodea of KG splnila podmínky pro udělení titulu Interchampion, složila Klubové Podzimní zkoušky v I.ceně s titulem res CACT, přivezla si BIS z Klubové výstavy na Slovensku, získala Klubovou vítězku KCHLS 2018 a Výbornou na Světové výstavě.

- Fittonia of KG naskočila do výstavního kolotoče s velkou parádou a je Junior šampionem CZ, BOJ a BOS z klubových akcí .A je to velmi šikovná holčička, takže v roce a půl zvládla složit Podzimní zkoušky . Sice v III.ceně, páč panička pokazila kachnu, ale my to příští rok opravíme. Navíc její zdravotní výsledky jsou naprosto super - DKK A/A, Oftalmologické vyšetření včetně Gonioskopie čisté.

- Camelia of KG letos zářila na výstavách ve třídě veteránů a pár titulů BOV si přivezla domů.

No a pak tu máme odchovy, které se také zapojují do výstavního kolotoče a tímto jim moc a moc děkuji za skvělou reprezentaci Klamarů!

- Echinops of KG - získal titul Klubový vítěz KCHLS 2018

- Ficus of KG - získal 2x titul CAJC , Klubový vítěz mladých KCHLS 2018

- Fagus of KG - získal svůj první titul CAC na MVP Praha

Největším úspěchem je však spokojenost rodin s of Klamar garden špringry! Nic se nevyrovná zprávě, telefonátu či návštěvě , kde se dozvíte , jak ten či ta jsou úžasní a báječní a nenahraditelní v rodině. To je cíl naší chovatelské práce! Bezrpoblémový, milý, zdravý a veselý společník pro každý den!

holčičí rodinný výlet do Amsterdamu na Světovou výstavu 2018
   
Klubové výstavy KCHLS 2018 - of Klamar garden tým
Elodea of KG - Klubová vítězka 2018, BOB
   
Echinops of KG - Klubový vítěz 2018
Ficus of KG - Klubový vítěz mladých 2018
   
Camelia of KG - BOV Klubové výstavy neděle
Fittonia of KG - BOJ a BOS Klubové výstavy neděle
   
Klubová výstava SK 2018 - Pezinok
Elodea of KG - Klubová vítězka, BOB a BIS výstavy
   
Fittonia of KG - Klubová vítězka mladých SK, BOJ
Fittonia a Fagus na MVP Mladá Boleslav
Fagus of KG -Výborný 2 na MVP Mladá Boleslav
Fittonia of KG - CAJC na MVP Mladá Boleslav
   
Wels Mezinárodní výstava
náš tým snů :-) Kamilka, Didi a Tonča
   
Klubové Podzimní zkoušky Sloveč 2018
Elodea of KG - I.cena res CACT
   
Fittonia of KG - Podzimní zkoušky III.cena
Fittonia plně soustředěná :-)
Zakončení lovecké sezony MS Choltice
vydařený hon - děvčata se zasloužila o jednu lišku a kachny

.

2017

KRÁSNÉ, POHODOVÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2018

přejeme celé rodině Klamarů a všem našim přátelům

23.12. Nastal vánoční čas klidu a pohody :-) , takže se dostávám k aktualizaci našich stránek. Zítra bude našemu F vrhu 5 měsíců a podle posledních zpráv, všichni jsou až neskutečně hodní a samozřejmě krásní :-) Takové zprávy si přeje dostávat každý chovatel. Všem majitelům našich F kluků moc a moc děkuji za příkladnou péči a lásku, kterou zahrnují ty naše vymazlence. Tonička, která zústala doma, je samozřejmě také ta nejhodnější, nejšikovnější a nejkrásnější. Tedy je zde pár osob a psů v rodině, kteří si to tak úplně nemyslí :-))) Je jako každé štěně - anděl s ďáblem v těle. Ty její svatouškovská kukadla říkající :" to já ne, to byl určitě někdo jiný" jsou prostě úžasná a člověk se nedokáže zlobit dlouho. Do smečky zapadla výborně a její živelnost naše důchodkyně nutí k aktivitě a pozornosti. Všem tato nová situace náramně prospívá :-)))

Tonička je to malé strašidélko uprostřed....

Ukázka, jak je naše malá Tonička šikovná! Maminka Elodea of KG nechodí z honu s prázdnou, tak hned zkoušíme chuť k práci mládeže:-)

 

Fotky z báječného života od našich F kluků

Fissidens of KG - Berry
Ficus of KG - Eddie
Fagus of KG - Foggy
Fraxinus of KG - Ferry
Filago of KG - Charlie

 

9 týdnů a společné dovádění na zahradě.

 

 

10.9. Štěňatům je 7 týdnů a mají se čile k světu :-) Milují návštěvy (aby jim mohla okousat nohavice, kaničky u bot a prokousnout ouško), hračky, běhání, přetahování se, sem tam nějaká rvačka a ze všeho nejradši mazlení a papání :-)

 

F-vrh 7 týdnů

Fittonia
Fagus
Ficus
Fraxinus
Fissidens
Filago

 

20.8. Tak nám bude měsíc a už nás velmi zajímá co se děje okolo nás :-) První "vycházka" na čerstvém vzduchu nás velmi zmohla, ale při druhé už jsme objevovali trávu, hračky a hlavně zahájili průzkum terénu! :-)

Stále je papání a okusování se mezi s sebou hlavní náplní dne, ale už ty naše mrňata začíná zajímat svět. Je to kouzelný věk...

13.8. Zítra budou štěňatům 3 týdny. Hlavní náplní dne je jídlo a spánek. Podle toho také vypadají :-) naši malí tlouštíci mají už 2 kila.:-))) Také koukají a začínají se pošťuchovat. Porodní bedna jim bude brzy malá a nám skončí klidné období. Dnes byl první příkrm a takový šupec jsem dlouho neviděla. Krůtí masíčko z bio farmy mělo ohromný úspěch. Nestihla jsem ani dojít pro foťák, taková to byla rychlost. Dělají nám prostě radost! :-) Jsou kouzelní ....

 

3.8. Týden utekl jako voda a naše "miminka" mají už 1kilo :-) Všichni prospívají skvěle, mají taky super mámu. Ta naslouchá jejich přání velmi pozorně a vše pečlivě plní :-))))

a jednotlivě si dovolujeme představit náš F vrh : Fissidens, Ficus, Fagus, Fraxinus, Filago a Fittonia

chlapeček 1

chlapeček 2

chlapeček 3

chlapeček 4

chlapeček 5

princezna :-)

27.7. Štěňátka jsou tu! 24.července se naší Didi narodilo 6 hnědobílých miminek - 5 kluků a 1 holčička. Všichni jsou v pořádku a mimina se mají čile k světu. Jejich hlavní náplní dne i noci je papat a spinkat. V případě, že jim něco či někdo naruší tento "pořádek" , dávají to velmi hlasitě najevo :-))) Už tedˇvědí , co od života chtějí... Maminka Didi se opravdu krásně stará a je přepečlivou matkou. Na mě zústává akorát zajištění úklidu...zatím :-) Naším cílem je pokračovat s F vrhem v již nastolené tradici - velmi přátelských, rodinných, veselých společníků a zároveň sportovních, loveckých a výstavních špringršpanělů. V případě zájmu o pejska nás kontaktujte na tel 608 44 30 46 nebo e-mail: dekankova.m@centrum.cz

RODOKMEN

 

2.7. Máme se fajn, jsme všichni zdraví a pořád nás baví procházky, lov i výstavy.

Na konci července nám pohodička končí :-) Naše tříbarevná inženýrka "Didi" je březí a očekáváme narození miminek. Bude zase pěkně veselo.Otcem štěňat je mladý gentleman jménem Oliver z Anglie. Hnědobílý pes s úžasnou povahou, zdraví na jedničku s hvězdičkou a perfektním exteriérem. Byla to láska na první pohled :-)

Naším cílem je pokračovat s F vrhem v již nastolené tradici - velmi přátelských, rodinných, veselých společníků a zároveň sportovních, loveckých a výstavních špringršpanělů.

RODOKMEN

CH Elodea of Klamar garden
Plaiglen All that Jazz

 

náš tým - Begonia, Camelia, Elodea, Betula, Dahlia

 

 

 

2016

Tento rok už skoro končí a naše stránky byly dlouho bez aktualizace, ale to neznamená, že se u nás nic nedělo :-)

Dokončili jsme přestavbu našeho domu (ještě pár drobností chybí :-)) , přežili jsme to a jsme zdraví. Zažili jsme spoustu krásných věcí a pár úspěchů. Bohužel měl tento rok i své černé dny. Opustila nás po 15 letech naše milovaná, nejkrásnější, nejbáječnější Cibulka - Ciboulette de Syringa.Moje první fena špringra a zakladatelka rodu a rodiny Klamar garden. Věřím, že na nás stále dohlíží a doufám, že má z nás radost. Všichni její potomci se moc snaží dělat radost a čest rodině Klamarů.

Didi CZ CH Elodea of Klamar garden. Výstavní sezonu zahájila na MVP České Budějovice, kde zvítězila a odnesla si titul CAC a CACIB. V květnu stihla úspěšně složit Klubové zkoušky vloh v I.ceně a obhájit titul CAC a Klubová vítězka, nejlepší fena v rase na Klubové výstavě v Humpolci. V druhé půli roku zvládla Podzimní zkoušky v I.ceně a týden na to zvítězila na druhé Klubové výstavě v Brně, kde k titulu BOB přidala BIS, nějkrásnější pes celé výstavy. Rok jsme zakončili na MVP Praha, kde získala ocenění CAC, CACIB a titul BOB, nejlepší v rase. Na mladou dámu slušný rok :-) Jsme na ni moc a moc hrdí, zlatíčko potřeštěné naše. Teď s podzimem jsme zahájili loveckou sezonu a Didi výborně plní svůj úkol - najít, vyhnat a přinést. Výborně se doplňuje se svojí matkou Kamilou a obě dělají čest loveckým špringršpanělům.

Nor Swe CH Euphrasia of Klamar naše Norská princezna nezůstává pozadu! Tento rok byl přímo fantastický. Super výsledky na výstavách jí dovedly k titulu Norský šampion krásy a Švédský šampion krásy. Moc moc gratulujeme a děkujeme za tak báječnou prezentaci naší chovatelské stanice.

Echinops of Klamar garden se letos zúčastnil dvou výstav u rozhodčích z Anglie a v obou případech se dařilo. Jednou byl oceněn známkou Výborná 3 a na druhé výstavě Výborná 2, res CAC. Moc gratulujeme a děkujeme za výbornou prezentaci naší chovatelské práce. Moc si toho vážíme a jste prostě super parťáci.

Naše královna, ne, carevna :-) rodiny Kamilka Int CH Camelia of Klamar garden byla letos poražena ve výstvním kruhu svojí dcerou Didi. Jako chovatele nás to velmi těší, protože je vidět, že svoji práci děláme dobře. Takže na konec roku jsme Kamilce naplánovali mateřské povinnosti a věříme, že i druhý vrh bude stejně úspěšně plnit sny svým novým majitelům, tak jak to dělá ten první.

Život naší chovatelské stanice není jen o výstavách a zkouškách, ale hlavně o přátelství, setkávání se, porozumění a podpoře. Tímto chci moc poděkovat všem , kteří do rodiny Klamar garden patří, ať už přímo či pouze spřízněně :-) za jejich přátelství, podporu a nadšení pro špringra. Moc rádi Vás vždy vidíme, slyšíme a těšíme se na další návštěvu či setkání nebo telefonát.

 

 

2015

16.8. V srpnu se konala druhá Klubová výstava KCHLS v Pardubicích a posuzovat špringry přijela paní F. Jackson CHS Mompesson z Velké Britanie. Výstava se konala 8.8.2015 a to bylo skoro (o týden) na den přesně 10 let od prvního vrhu Klamar garden! Tato výstava pro nás znamela opravdu hodně, protože se zde předvedl jedinec z každného našeho vrhu - A = CH Acer of Klamar garden, B = CH Begonia of Klamar garden, C = ICH Camelia of Klamar garden, D = U,CH Danaea of Klamar garden, E = JCH Elodea a Echinops of Klamar garden. Všichni obdrželi ocenění VÝBORNÁ a umístili se ve svých třídách. Největší radost jsme však měly se sestrou ze závěrečných soutěží. Pět zástupců z pěti vrhů zabojovalo a zvítězilo v soutěži chovatelských skupin = chs Klamar garden získala prvenství a BIS Chovatelská skupina! V soutěži veteránů zabojoval Carda - CH Acer of Klamar garden a získal druhé místo v BIS Veterán a naše nejmladší Didi - Elodea of Klamar garden zase zazářila a získala BIS Junior výstavy.

Všem moc děkujeme za účast, prezentaci a podporu. Blahopřejeme ke krásným výsledkům s odchovy Klamar garden.

Za fotogragie děkuji Markétě Kadlecové, Markétě Procházkové a Zuzce Urii.

Z prava do leva - Acer, Begonia, Camelia, Danaea, Elodea, Echinops = Klamar garden :-)

CH Acer of Klamar garden - Carda, 10 let - Výborná 1, Nejlepší veterán plemene, BIS 2 veterán výstavy

CH Begonia of Klamar garden - Boženka, 8 let - Výborná 1

ICH Camelia of Klamar garden - Kamilka, 5 let - Výborná 1, CAC

U,CH Danaea of Klamar garden - Bugina, 3 roky- Výborná 2, res CAC

Echinops of Klamar garden - Edi, 1 rok- Výborná 3

JCH Elodea of Klamar garden - Didi, 1 rok- Výborná 1, CAJC, BOJ Nejlepší junior plemene, BIS Junior výstavy

BIS Chovatelská skupina

 

23.7. Didi - JCH Elodea of Klamar garden absolvovala rentgen a vyšetření DKK s výsledkem A/A !

 

18.7. Kamilka - ICH Camelia of Klamar garden absolvovala Lesní zkoušky a v neskutečném vedru (37 C) předvedla, že je hvězdou naší chovatelské stanice. Úspěšně dokončila zkoušky v II.ceně s počtem bodů 286! Takže nejen "šampon", ale i šikovná :-)))

 

6.7. Aktualizace novinek z naší CHS není letos moc často :-) A děje se toho u nás hodně! Nejdříve popřeji našim A,B,C,D odchovům vše NEJ k narozeninám. Děkuji všem majitelům za lásku a péči, kterou dávají našim odchovancům. Ačkům bude za měsíc 10 let a stále jsou v super kondici a plni elánu. Béčka oslavila 8 let v červnu, takže máme již druhý vrh ve věku veteránů. Ten čas neskutečně letí... A nesmím zapomenout popřát ještě nějaký ten rok ve zdraví naší Cibulce, zakladatelce chovatelské stanice of Klamar garden. Ta v květnu oslavila 14té narozeniny. Stále chutná, takže vše OK :-)

Ciboulette de Syringa

Amaranthus of Klamar garden červen 2015

Allium of Klamar garden červen 2015

Acacia of Klamar garden v červnu 2015 se zúčastnila Oblastní výstavy Kunratice a jen zářila!

Svoje pozdravy poslali také Elvis a Aki. Mají se fajn a zlobí jen přiměřeně :-)

Eranthis of Klamar garden

Erica of Klamar garden

V květnu nás na MVP Litoměřice velice pěkně reprezentovala Bubu Danaea of Klamar garden Krásně se převedla v super kondici a získala ocenění v třídě šampionů V1, CAC a res CACIB. Rozhodčí p.Václavík. Gratulujeme!!!

V květnu jsem také já vyrazila do výstavního kruhu. Nejdříve na MVP Praha 2.5. Zde se kromě Kamilky prvně představila i její dcera Didi a svůj debut zvládla víc než na výbornou. Získala titul BOB nejlepší jedinec plemene a v závěrečných soutěžích zabodovala v konkurenci ostatních ras skupiny VIII. a umístila se na druhém místě jak v BIS Junior ,tak i v BIS celé skupiny. Kamilka získala ocenění V1, CAC a CACIB. Holt mládí vpřed :-)))

Elodea of Klamar garden (Didi) se svým úlovkem z Prahy

 

Následující víkend v květnu - 9.-10.5. se konala Klubová výstava a Speciální výstava KCHLS. Jedna z nejdůležitějších akcí roku. Reprezentovat jela Boženka, Kamilka a Didi. Prostě babička,maminka a dcerka :-) Sice nám v sobotu ráno pěkně pršelo, ale počasí se umoudřilo a nakonec bylo velmi příjemně. A nejen díky počasí. Výstava pro nás dopadla nejlépe jak mohla. Nejdříve každá z děvčat vyhrála svoji třídu - Didi V1 CAJC, Kamilka V1 CAC, Boženka V1 CAC. Pak Kamilka porazila svoji matku a další feny z dospělých tříd v souboji o titul Klubová vítězka a na závěr Didi porazila svoji matku - nejlepší dospělou fenu a i nejlepšího dospělého psa, a získala titul BOB! V závěrečných soutěžích Didi ještě dokázala předvést své kvality a byla vyhlášena nejlepším španělem výstavy s titulem BIS!!! Prostě snový den :-))) To byla sobota a v neděli si to Didi zopakovala - V1, CAJC, BOB a v závěrečných soutěžích utvrdila všechny, že je opravdu nejkrásnějším španělem tohoto víkendu a znovu získala ocenění BIS. Takový víkend je jen jednou za život a strašně moc děkuji rozhodčím, kteří takto ocenili naši chovatelskou práci a v neposlední řadě rodině a přátelům za podporu po oba dva dny.

JCH Elodea of Klamar garden, IntCH Camelia of Klamar garden, CH Begonia of Klamar garden

Elodea a Camelia of Klamar garden

Begonia of Klamar garden

Camelia of Klamar garden

Elodea - BOB sobota, rozhodčí paní Jessie Madsen

Elodea - BOB neděle, rozhodčí paní Vibe Madsen

 

Jako poslední novinku jsem si schovala naprosto úžasnou zprávu z Norska - Euphrasia of Klamar garden splnila o tomoto horkém červencovém víkendu podmínky pro udělení titulu Norského šampiona krásy! V sobotu Klubová výstava, rozhodčí T.Hovila FI, 41 špringrů a Clara získala ocenění 3 nejlepší fena a CC. V neděli mezinárodní výstava, rozhodčí Aase Jakobsen N, 40 špringrů a Clara získala ocenění 2 nejlepší fena, CC a res CACIB! Tři výstavy a pokaždé se jí podařilo získat titul CC. Moc a moc gratulujeme a děkujeme rozhodčím za krásné posudky a Anne za super reprezentaci.

 

22.3. Rok 2014 byl velmi úspěšný pro náši malou chovatelskou stanici. Moc velkou radost nám udělaly výsledky v soutěži o Výstavního a Pracovního špringršpaněla 2014 v ČR. V obou soutěžích feny Klamar garden obsadily 1.místo! Jsou to holky šikovné :-)

Danaea of Klamar garden - Pracovní špringršpaněl roku 2014 fena 1. místo

Camelia of Klamar garden - Výstavní špringršpaněl roku 2014 fena 1.místo a absolutní vítěz a zároveň Pracovní špringršpaněl roku 2014 fena 3.místo

 

7.3. Miláčkové z E vrhu oslavili své 1. narozeniny. Ten čas letí.... Vše nejlepší, hodně zdravíčka a pohodový život. :-)

 

15.2.

Euphrasia of Klamar garden , Clara zahájila svoji výstavní kariéru ve velkém stylu! První výstava v třídě mladých, rozhodčí Vibeke Paulsen a naše princezna vyhrála třídu a získala CKs certifikát. Finále o nejlepší fenu zvládla také na výbornou a skončila druhá nejlepší fena výstavy za fenou, která je již Int + SW + NO šampion a tím pádem titul CAC byl udělen naší Claře !!! Bravo! Moc a moc gratulujeme a děkujeme za fotky Hans-Arne Paulsen.

 

Tuto zimu se asi sněhu nedočkáme a blátivé fotografie nejsou zveřejnitelné :-) Tak jsem vybrala pár fotek z podzimní lovecké sezony. Klamaři jsou nejen super společníci pro každý den, výstavní šampioni, ale i velmi pracovití lovečtí psi!

Choltice - 6.12.2014 a 20.12. 2014

Derek (Winterwater Creek´s Dream Wizard), Bohunka (Dahlia of KG), Didi (Elodea of KG), Boogie (Danaea of KG), Tulča (Betula of KG), Kamilka (Camelia of KG)

 

Konopiště - 26.1. 2015

Danaea of Klamar garden

 

11.1. Vánoční prázdniny byly plné návštěv. Přijeli nás také navštívit Elvis a Edi. Využila jsem příležitosti mladé pány ostříhat a vyfotografovat. Musím konstatovat, že se Kamilce povedli. Fešáci jsou to! :-)

Didi, Kamilka a Elvis

Eranthis of Klamar garden

 

Kamilka, Didi a Edi

Echinops of Klamar garden

 

 

 

2014

30.12. Po delší odmlce je tu aktualizace :-). Za půl roku se toho stalo mnoho a můžeme být hrdé na naše Klamary! Dařilo se výborně, jak na zkouškách tak na výstavách. Všem moc a moc děkuji za reprezentaci Klamar rodiny, za práci, péči a lásku, kterou dávají svým chlupatým kamarádům.

První místo v aktualizaci rozhodně patří naší HVĚZDĚ roku - Boogie CH, U Danaea of Klamar garden Můžu jen žasnout a obdivovat tu souhru, chuť, ochotu a vzájemné porozumění mezi Boogie a její paničkou. Myslím, že tento rok dal oběma mnoho - Boogie pochopila, že práce je zábava a že udělat paničce radost rozhodně stojí za námahu. A Zuzka zase poznala, že na špringra je třeba taktika a důvtip vojenského stratéga :-). Oběma moc a moc gratulujeme a BRAVO!

1) zkoušky dle reglementu B: Podzimní zkoušky v III.ceně (samé 4 až na kačenku :-)), ale na druhý pokus Podzimní zkoušky v I.ceně. Následovaly Lesní zkoušky v I.ceně a vítězka zkoušek , Barvářské zkoušky v I.ceně a vítězka zkoušek a na závěr si střihla a s přehledem zvítězila na Všestranných zkouškách - I.cena a vítězka zkoušek! Takže Bubu je U = všestranný lovecký pes!

 

 

2) zkoušky dle reglementu A: Svatý Hubert 2014, kde v sobotu získaly holky 1. místo ve skupině slídičů a celkově dělené 1. místo v absolutním pořadí ze všech 17 psů! V neděli pokračovaly v parádní jízdě a to 1. místem ve skupině slídičů a 2. místo v absolutním pořadí z celkového počtu 11 psů. Pro ty, kteří netuší, co znamená soutěž Svatého Huberta, dovolte malé přiblížení : je to soutěž, kde se posuzuje souhra lovce a jeho psa při skutečném lovu, jejich lovecké schopnosti (ano, obou :-)), chuť k práci a myslivecké chování.

3) výstavy: Boogie získala titul Český šampion krásy! Reprezentovala nás na Klubové výstavě KCHLS v Humpolci - Výborná 1, CAC a na MVP Mladá Boleslav Výborná 1, CAC, CACIB.

naše DUAL PURPOSE lady

 

Dorinka Daphne of Klamar garden - ta se letos místo zkoušek z výkonu (za absolvování loveckých zkoušek v loňském roce obdržela pohár a diplom za celkové 3. místo v soutěži pracovní fena ASS roku 2013) zúčastnila Národní výstavy v Mladé Boleslavi. A i zde to s páníčkem zvládli na výbornou - ocenění Výborná 1, CAC a Národní vítěz! Asi největším zážitkem pro mě bylo vidět směs štěstí, hrdosti a pýchy na svoji holčičku v očích páníčka a velkou úlevu, že to mají za sebou :-) Moc a moc gratulujeme!

 

Datches Drosera of Klamar garden si připsala další výstavní úspěch. Na MVP Mladá Boleslav získala ocenění Výborná 1, CAC! Moc a moc gratulujeme. Také absolvovala Lesní zkoušky v III.ceně a vyšetření DKK, které dopadlo naprosto dokonale = A/A.

 

Rony Clematis of Klamar garden - nás reprezentoval na několika výstavách s krásnými výsledky! Na Klubové výstavě KCHPS získal Výborná 1, CAC a BIS čestné třídy (rozhodčí pan Armstrong z UK) , na Klubové výstavě KASS titul res CC (rozhodčí pan G.Lawler z UK). Kluk šikovný je to :-) Gratulujeme a máme z něj upřímnou radost.

 

Dustin Buxus of Klamar garden - nás reprezentoval na Klubové výstavě KASS (rozhodčí pan G.Lawler z UK) a dařilo se mu. Získal BIS čestné třídy. Gratulujeme!

 

A teď novinky z našeho dvorku :-) Zde je HVĚZDOU Kamilka Camelia of Klamar garden. V březnu se jí narodilo 5 krásných štěňat, o které se náležitě a řádně starala. Doma zůstala "tříbarevná inženýrka" :-) Didi Elodea of Klamar garden.

Červencový sraz ASS rozhodl o největším bláznovství či hazardu či snu - jdeme zkusit štěstí na Pohár Světa myslivosti! Dvoudenní zkoušky se zadáváním titulu CACT. Mám to štěstí, že Kamilka je Kamilka a její nadšení pro práci a hlavně spolupráci bylo ještě podpořeno půlročním loveckým půstem z důvodu mateřských starostí :-))) Výsledek byl víc než vynikající. V sobotu Podzimní zkoušky se zadáváním titulu CACT jsme zvládly v I.ceně a res. CACT a v neděli Speciální vodní práce se zadáváním titulu CACT jsme dokončily v I.ceně a CACT! Prostě víkend snů.

Také jsme se vrátily do výstavního kolotoče. Vyrazily jsme na Klubovou výstavu KCHPS na Slovensko a zde Kamilka zazářila. U pana rozhodčího M. Armstrong z UK získala Výborná 1, CAC, Klubový vítěz, BOB, BIS pracovní a BIS celé výstavy. A naprosto úžasné je , že se jí to podařilo už druhým rokem! Také jsem zde poprvé vystavovala naši nejmladší naději Didi a bylo to velmi veselé a hopsavé vystavování. I přes to zapůsobila na pana rozhodčího kladně a obdržela velmi pěkný posudek a BIS dorost.

Ještě jsme v záři vyrazily na víkend do Tullnu do Rakousku, kde Kamilka v sobotu získala Výborná 1 a res. CACIB. V neděli na Klubové výstavě Oesterreichischer Jagdspanielklubu obdržela známku Výborná 1, CAC, Klubový vítěz, BOB. Tady se nám podařilo titul Klubové vítězky a BOB obhájit druhým rokem.

Výstavní sezonu jsme zakončily na MVP Praha dvoudenním maratonem s krásným výsledkem . V sobotu (rozhodčí D.Shields UK) Výborná 1, CAC, CACIB, BOB a BIG IV. a v neděli (rozhodčí Vasiljevic) Výborná 1, CAC, CACIB.

 

Ještě nesmím zapomenout pochválit Dereka Winterwater Creek´s Dream Wizard, který letos podpořil Boogie na soutěži Svatého Huberta. Spolu s paníčkem získali 2.místo mezi španěly a 6.místo v absolutním pořadí ze 17 soutěžících psů! Bravo pánové!!!

 

10.5. Danaea of Klamar garden - Boogie se poslední týdny velmi daří. Nejdříve 4.5. úspěšně absolvovala Klubové ZV v II.ceně a dnes na Klubové výstavě obdržela hodnocení Výborná 1, CAC a tím splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion krásy! Moc moc gratulujeme!

Naše zlatá a milovaná "prababička" Ciboulette de Syringa oslavila 6.5. své 13té narozeniny! Stále při chuti k jídlu i životu :-)

Díky návštěvě dvou skvělých fotografů - Petr Sapík a Markéta Kadlecová - se můžeme pochlubit opravdu nádhernými fotkami našeho E-vrhu. Děkuji moc. Vřele doporučuji tyto fotografy všem, protože jen a jen díky nim budou mít mimina, noví majitelé a hlavně já úžasné fotky. Oba najdete na Facebooku :-)

fotograf Petr Sapík

každé mimčo bude odcházet s rodinnou fotografií - E.., mamka Kamilka, babička Boženka, prababička Cibulka

 

fotograf Markéta Kadlecová

3.5. Tak už nám je 8 týdnů a život nás fakt baví :-)

pohodička na sluníčku...

tkaničky jsou boží...
..
pusu mámě ...
návštěva má super botky...

cvik canisterapie...

valná hromada

náš malý homeless...

máma má svatou trpělivost ...

pejsek Echinops of Klamar garden "Edi"

pejsek Eranthis of Klamar garden "Elvis"

fenka Euphrasia of Klamar garden "Clara"

fenka Elodea of Klamar garden "Didi"

fenka Erica of Klamar garden "Aki"

14.4. O víkendu jsme si užívali sluníčko. Návštěv se nám tu vystřídalo požehnaně, takže mimina byla přešťastná z pozornosti a měla koho neustále okusovat :-) Také jsme se pokusili nafotit první postojovky. Byl to trochu boj, asi jako vždycky v tomhle věku, ale s tím se počítá :-).

5 týdnů

pejsek Echinops of Klamar garden "Edi"

pejsek Eranthis of Klamar garden "Scot"

fenka Euphrasia of Klamar garden "Eufrozinka"

fenka Elodea of Klamar garden "Lada"

fenka Erica of Klamar garden "Erika"

6.4. Čas letí jak voda a našim zlatíčkům jsou čtyři týdny. Poprvé jsme vyrazili na "vzduch" a byla to super zábava. Dobrodružtví - poprvé šlápnou na trávu, schrupnout si na sluníčku, prozkoumat kytičky, pomazlit se s návštěvou ...fajn víkend :-) Za krásné fotky děkuji Markétě K.

pejsek Echinops of Klamar garden "Edi"
pejsek Eranthis of Klamar garden "Scot"
fenka Euphrasia of Klamar garden "Eufrozinka"
fenka Elodea of Klamar garden "Lada"
fenka Erica of Klamar garden "Erika"

23.3. Naše zlatíčka rostou jako z vody a začínají prozkoumávat svět. První kouknutí na tento svět se neobešlo bez hlasitých projevů nelibosti - nevím jestli si to mám brát osobně :-) , ale teď nastává ta správná sranda. Začínáme si hrát, okusovat mamku a navzájem se pošťuchovat. Ale stále nejraději papáme a pak spinkáme :-)

pejsek Echinops of Klamar garden "Edi"
pejsek Eranthis of Klamar garden "Scot"
fenka Euphrasia of Klamar garden "Eufrozinka"
fenka Elodea of Klamar garden "Lada"
fenka Erica of Klamar garden "Erika"

15.3. Dovolujeme si všem našim přátelům a příznivcům představit naše nové přírůstky! 7.3. se naše Klamar rodinka rozrostla o 2 kluky a 3 holčičky. Kamilka je vzorná a pečlivá matka a E-vrh se má čile k světu.

pejsek Echinops of Klamar garden "Edi"
pejsek Eranthis of Klamar garden "Scot"
fenka Euphrasia of Klamar garden "Eufrozinka"
fenka Elodea of Klamar garden "Lada"
fenka Erica of Klamar garden "Erika"

9.2. Novinky pro rok 2014 zahajujeme radostně - Kamilka je březí! Na začátku března očekáváme narození štěňátek - více na stránce ŠTĚŇATA. Hned po oslavách příchodu nového roku jsme si s Kamilkou zabalily "pár švestek" a vyrazily směr Anglie. Cesta z Choltic do North Yorkshiru je dlouhá, ale díky přátelům, kteří nám poskytli přístřeší a pohodové zázemí, jsme všechno zvládly výborně a těch 3500 km bylo jako nic :-).