MEDIÁLNÍ HVĚZDY v naší rodině - časopis + televize

 

NOVINKY 2011

30.12. Poslední hon na drobnou zvěř jsme si opravdu užili. Počasí nám přálo a Diana taky! Domů jsme se vraceli řádně špinaví, unavení, ale nadmíru spokojení s výkonem našich psů.

19.12. Po dvou letech se "obnovilo" spojení s Abinkou - ABELIA OF KLAMAR GARDEN. Naše holčička se má super fajn. Je stále plná radosti do života a rozdává ji všude kolem sebe. Prostě úžasná, krásná a veselá jako vždy :-)

13.12. Dustin Buxus of Klamar garden reprezentoval naši chovatelskou stanici na Adventní výstavě Klubu anglického špringršpaněla. Posuzoval pan Gareth Lawler (GB) chovatelská stanice Roqfolly. A dopadlo to nejlépa jak mohlo! Dustin vyhrál celou výstavu, stal se nejlepším ASS dne a také prvním Klubovým šampionem klubu KASS. Gratulujeme !

10.12. Lovecká sezona je v plném proudu a každý víkend jsme v terénu a v plném nasazení :-) Toto je část roku, kterou si opravdu užíváme a kdy zúročujeme naše celoroční snažení při výcviku. Děkujeme panu Šafářovi za fotky a tím i za příležitost představit všem naše psy také při práci.

5.11. Poslední mezinárodní výstava v letošním roce - MVP Praha. Naši rodinu úspěšně reprezentovala CATALPA OF KLAMAR GARDEN. Musím tu naši berušku moc a moc pochválit, protože takový mumraj ještě nezažila a přesto se chovala úplně bezvadně! V kruhu jsem to kazila já - Markéta - svoji nervozitou, takže předvedení v pohybu nebylo nic moc... Paní rozhodčí se Dixi moc líbila a v posudku má jen samá superlativa. Takže paní rohodčí velmi pochválila Dixinku, já dostala vynadáno a výsledek - Výborná 2, res CAC! Musím na sobě zapracovat, abych to těm svým odchovům přestala kazit! Moc děkuji majitelům, že byli ochotni s Dixi absolvovat výstavní šílenství a já mohla převést světu další krásku z rodiny Klamarů!

11.10. Tento víkend jsme vyrazili do Českých Budějovic. Počasí nám nepřálo, zima , déšť a kruh venku. Našli jsme si suchý kout v hale a tam jsme s přáteli od špringů a velšů strávili super den. Občas taky přestalo pršet, tak jsme mohli odvystavovat skoro za sucha a vyrazit po stánkách na nákupy:-) Výsledky nám udělaly velikou radost. Kamilka dokončila Junior šampiona, Bery získal CACIB a Boženka res CACIB. Závěr dne byl však úplně nejlepší - naši tři Klamaři vyhráli v soutěži chovatelských skupin! Prostě puntikaté čumáky nemají konkurenci a ti naši jsou jedničky :-)

Camelia of Klamar garden - Výborná 1, CAJC
Begonia of Klamar garden - Výborná 1, CAC, res CACIB
Berberis of Klamar garden - Výborná 1, CAC, CACIB

2.10. Krásný slunečný víkend a nás přijel navštívit Karlík - Cosmos of Klamar garden. Spolu se svým malým páníčkem Sebastianem si báječně rozumí a jsou opravdu živelná dvojka, která není k utahání :-) Velice obdivuji maminku Simonu za její trpělivost. Jsem šťastná, že Karlík je přesně tím správným parťákem pro malého kluka, kterého si přála. A ještě mu to moc sluší! Vyrostl nám z něho krásný špringršpaněl, který dělá čest svému plemeni a naší Klamar rodině!

25.9. Klubová výstava Rakouska - Tulln - rozhodčí pan F. Kane z Anglie. Velice gratulujeme našim dvou zástupcům k výborným výsledkům a moc děkujeme za reprezentaci!

Buxus of Klamar garden - výborná 1, CAC, Klubový vítěz 2011

Campanula of Klamar garden - výborná 1, CAC

 

24.9. Než se rozepíšu o sobotní výstavě v Tullnu, musím moc pochválit Dixi - Catalpa of Klamar garden, která byla na svém prvním honě na divoké kachny, a zvládla to na výbornou!

Tak, teď k sobotě. Do rakouského Tullnu byla pozvána posuzovat paní A. Corbett - velmi známá anglická chovatelka našeho plemene. Jak posuzování začalo, bylo jasné, že dneska nebude nic zadarmo. Paní rozhodčí si každého psa velmi důkladně prohlédla, prohmatala a neodpustila jakékoliv zaváhání při předvedení psa. O známky "velmi dobrá" či dokonce "dobrá" opravdu nebyla nouze. Naši početnou výpravu Klamarů velmi těší a jsme na opravdu moc a moc hrdé, že všichni vystavovaní jedinci byli oceněni známkou "výborná"! A co víc, nejmladší zástupci odjížděli s titulem! Mít lepší děti než rodiče je snem každého chovatele. Pak jsme byly moc šťastné, že se paní rozhodčí moc líbíla Betula of Klamar garden. Tulča , vždy "až ta druhá" za svou jindy úspěšnější sestrou Begonií, byla za hvězdu. Camelia a Campanula mají moc hezké posudky, v kterých paní rozhodčí nešetří chválou. Byl to velmi náročný den, ale rozhodně stál za to.

 

po stranách hrdí rodiče dvou krasavic uprostřed

Derek - Camelia - Campanula - Begonia

Buxus of Klamar garden - Výborná 1, CAC, CACIB

Winterwater Creek´s Dream Wizard - Výborná 1

Camelia of Klamar garden - Výborná 1, CAJC

Campanula of Klamar garden - Výborná 2, res CAC

Betula of Klamar garden - Výborná 1, CAC

Begonia of Klamar garden - Výborná 1

 

Nové postojové fotky mají na svých stránkách - Campanula, Camelia, Clematis, Betula a Derek

 

11.9. Máme za sebou dva víkendy strávených na dvou důležitých výstavách letošní sezóny.

1 - tuto sobotu se konala v Luhačovicích SPECIÁLNÍ VÝSTAVA KCHLS. Rozhodčí Mgr. Janka Janeková ze Slovenska. Krásně připravená výstava, výborné počasí a fajn lidi. Na tuto výstavu jsem přihlásila z naší rodiny "pouze" já a to Kamilku a Boženku. Z Prahy dorazil ještě Dustin. A výsledek? Naše nejmenší Kamilka zářila a patřil jí tento den! S přehledem a temperamentem jen sobě vlastním porazila svoji matku a neúnavně předváděla své kvality a v závěrečné soutěži vybojovala metu nejvyšší - BOB, nejlepšího jedince plemene a BIS Junior! A na závěr mi všichni tři udělali ohromnou radost, když pěkně spolupracovali a byli oceněni jako Nejlepší chovatelská skupina výstavy! Lepší den to ani být nemohl :-)

CAMELIA OF KLAMAR GARDEN - Výborná 1, CAJC, BOJ, BOB, BIS Junior
BEGONIA OF KLAMAR GARDEN - Výborná 1, CAC, Vítězka speciální výstavy
BUXUS OF KLAMAR GARDEN - Výborná 1, CAC

2 - Klubová výstava KLUBU CHOVATEĽOV POĽOVNÝCH SLIEDIČOV v Báči (SR). Posuzování se ujal pan David Shields z Anglie. Protože takový rozhodčí rozhodně stojí za to, tak jsme na výstavu přihlásily co se dalo :-) plus ještě dva naše odchovy. S výsledky můžeme být víc než spokojené a hvězdou dne se stala naše Kamilka, která získala ocenění BOB, jako nejlepší jedinec plemene a BIS Junior!

Kluci:

BUXUS OF KLAMAR GARDEN - Výborná 1, CAC, Klubový vítěz

BERBERIS OF KLAMAR GARDEN - Výborná 1, CAC, BIS pracovní pes

CLEMATIS OF KALMAR GARDEN - Výborná 1, CAC

WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD - Výborná 1, CAC

Děvčata:

CAMELIA OF KLAMAR GARDEN - Výborná 1, CAJC, BOJ, BOB, BIS Junior

BEGONIA OF KLAMAR GARDEN - Výborná 1, CAC

BETULA OF KLAMAR GARDEN - Velmi dobrá 1

Děkujeme našim Slovenským přátelům za pozvání a jestli nás budou chtít i napřesrok, tak přijedeme znovu a rádi :-)

 

31.7. Minulý víkend na MVP Velká Ida se náš CLEMATIS OF KLAMAR GARDEN vytáhl ! Panička ho chválila za moc hezké předvedení a získal titul CAJC, Vítěz třídy mladých. A se svojí kamarádkou vybojovali druhé místo v párech v závěrečných soutěžích. Moc gratulujeme!

24.7. Konečně jsme se dočkali! Na víkend nás přijel navštívit CEDRUS OF KLAMAR GARDEN - Falco. Nejprve se vyřádil s Kamilkou. Úplně se do ní zamiloval - umí si vybrat :-) a ona ho jako pravá dáma a netýkavka pěkně proháněla. Pak jsem se vynasnažila mu spravit sestřih. Zase se mi jeden salon pletl do řemesla a zase ostříhali co neměli. Mít je po ruce, tak bude vražda! Sice to ještě chvíli potrvá než chlupy dorostou, ale i přes to všechno je to moc pěkný mladý špringr. Na "kontrolu" přijela i Klára , druhá půlka (nebo ta první:-)) naší chovatelské stanice , a šly jsme přezkoušet jeho lovecké vlohy. Byly jsme nadmíru spokojené. Je to šikovný chlapec.

Falco byl poslední z C vrhu, koho jsme měly možnost vidět. Teď můžeme říci, po kontrole celého vrhu , že spojení Boženky a Dereka je naprosto super. Všechny jejich děti jsou vynikajícího temperamentu , povahy a zdraví , velice šikovní po lovecké stránce a moc pěkného exteriéru. Prostě naprostá spokojenost!

Derek + Falco + Boženka

 

17.7. Tato sobota byla ve znamení výstav. Pro nás NVP Mladá Boleslav a pro Páju - Campanula v Rakousku IHA Oberwart. A dařilo se :-)

NVP Mladá Boleslav

CARPINUS OF KLAMAR GARDEN - Výborná 3

CAMELIA OF KLAMAR GARDEN - Výborná 1, CAJC

WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD - Výborná 1, CAC, Národní vítěz

Carpinus
Camelia

I náš Matěj připravoval - česal psy do kruhu a fandil svému miláčkovi Derekovi! Radost měl velikou z jeho vítězství a hrdě domů odvážel pohár pro Národního vítěze!

IHA Oberwart

CAMPANULA OF KLAMAR GARDEN - Výborná 1, CAJC a splníla podmínky pro udělení titulu JUNIOR ŠAMPION RAKOUSKA

 

Všem moc gratulujeme a blahopřejeme a obzvlášť Páje (Campanula) a Ronymu (Clematis) k dosažení titulu JUNIOR ŠAMPION !

13.7. Za ten měsíc, co jsem nestíhala aktualizovat se toho událo opravdu hodně. Oslavili jsme narozeniny všech našich čtyřnohých miláčků. Cesarek oslavil 16té narozeniny, B-vrhu byly čtyři roky, C-vrhu rok a A-vrh teprve oslaví své šesté narozeniny. No a Ciboulette oslavila své 10té narozeniny stylově - na klubové výstavě byla nejlepším veteránem. Zlatíčko naše. Všem ještě jednou vše nejlepší a hlavně hodně zdraví a štěstí!

Také naše "Céčka" slavila úspěch na výstavách:

CLEMATIS OF KALMAR GARDEN - V1, CAJC na Slovensku a splnil podmínky pro udělení titulu JUNIOR ŠAMPION SLOVENSKA

CAMPANULA OF KLAMAR GARDEN - V1, CAJC, BOB v Rakousku

Stihly jsme i první zdravotní testy a to rentgen kyčlí DKK : CLEMATIS - A/A , CATALPA - A/A, CAMELIA - A/A . Takže super , nádhera!

 

Tento víkend byli u nás na návštěvě "Carpíškovi" a "Dixinkovi", tak jsme udělali nové postojové fotografie - CARPINUS a CATALPA. Využila jsem příležitost a vyfotila i naši Kamilku - CAMELIA.

rodinné foto - děti Dixi, Kamilka, Carpi a rodiče Derek, Boženka (ta je vždy na odchodu, protože focení je hrozné utrpení...:-))

 

Ještě jsme byly s Kamilkou fandit našemu firemnímu fotbalovému týmu a fandit opravdu umíme! Naše mužstvo obsadilo krásné druhé místo a my jsme byly ty nejhlasitější fanynky na hřišti. Byl to super den, plný sluníčka , pohody a plný hezkých zážitků. Kamilka se musela každému náležitě plně věnovat, protože když někdo řekne " to je ale krásný pejsek" tak si ten dotyčný zaslouží minimálně oblíznutí , děti byly všude a míčů spousta. Druhý den ráno nechtěla ani vstávat, jak byla unavená :-)

Já jsem se stihla podívat na jeden víkend do Anglie a navštívit Championship Show v Blackpoolu. Super, nádhera! Zase jsem měla možnost vidět krásné psy a poznat nové lidi. Určitě tam zamíříme příští rok a nejen vystavovat :-))))

No a závěrem - Derekovi WINTERWATER CREEK´S DREAM WIZARD se narodilo 8 strakatých dětí v německé chovatelské stanici www.springerspaniel-online.de . Přejeme hodně zdraví a pevné nervy :-)

 

13.6. Tuto sobotu jsme se zúčastnili Mysliveckého dne, pořádaného v Chudeřicích , OMS Hradec Králové. Zde myslivecký den berou hodně vážně, slavnostně a se vší parádou! Nejprve se od deseti troubila slavnostní mše, po obědě byl průvod s mažoretkami, kapelou a všemi účastníky odpoledního programu. Po slavnostním zahájení bylo vystoupení dětského sboru, mažoretky, přehlídka plemen loveckých psů (s naší účastí) , pak slavnostní troubení a na závěr Michal David Band a volná zábava. Nesmím zapomenout na skvělou kuchyni - divočák se točil na grilu, zvěřinový gulášek, řízečky atd. Super den, který jsme si báječně užili.

slavnostní průvod
rytíři Svatého Huberta
naše skupinka v průvodu
slavnostní zahájení
přehlídka plemen
trubači
diskotéka

6.6. Přijel nás navštívit Rocky - CROCUS OF KLAMAR GARDEN. Stříhání bylo jako objevování nového světa. Rocky nebyl ještě stříhán ,takže byl k nepoznání :-) Vyloupl se nám z něho pěkný pes a páníčkové nemohli uvěřit, že je to jejich chlapec :-) Chlupů z něho bylo na další dva psy.....

 

14.5. MVP Bratislava - výstavy v Bratislavě maji výbornou organizaci a dva z našich odchovů žíjí na Slovensku, tak jsme spojili příjemné s užitečným a vyrazili na výlet. Počasí nám vyšlo na jedničku, cesta byla skvělá (až na české dálnice, které jsou spíš za trest než pro radost), výstaviště super a kruh úžasný. Prostorný s kobercem, prostě paráda. Posuzování šlo panu rozhodčímu od ruky a naši psi se mu líbíli, takže jsme odjížděli nadmíru spokojení. Na výstavě jsme měli sraz s naším Clematisem of Klamar garden a byly jsme nadšené, jaký krásný mladý pes nám z něho vyrostl. Také už dostal rozum, předváděl se moc hezky a po zásluze získal titul CAJC. Tím splnil podmínky k udělení Slovenského junior šampiona! Moc gratulujeme.

Po výstavě jsme vyrazili zkontrolovat štěňátka naší Buddlejky. Hrdá mamina nám dovolila se chvíli rozplývat nad nádhernými mrňaty - dva kluci a pět holčiček. Krásně vybarvená, baculatá a už světu nadávající stvořeníčka byla naprosto skvělá. Moc jsme chválily výběr "tatínka" - dvojnásobný vítěz Crufts ShCh Trimere Talking Point of Allenie je krásný typický a naprosto úžasně doplňující pes na Buddlejku. Rozhodně nám na Slovensku rostou úžasní špřingři anglického typu. Více na stránce ŠTĚŇATA

Rodina - tatínek Derek, děti Rony a Kamilka, mamina Boženka
Clematis a Camelia
Clematis of Klamar garden - Výborná 1, CAJC
Winterwater Creek´s Dream Wizard - Výborná 1, CAC, CACIB
Camelia of Klamar garden - Výborná 1, CAJC
Begonia of Klamar garden - Výborná 1, CAC, CACIB, BOB

 

 

7.5. KLUBOVÁ VÝSTAVA - Kačina 2011 - pro nás to znamená velký den, protože rádi ukážeme vše co máme doma :-) a také se snažíme přesvědčit co nejvíce našich odchovů k účasti. Letos se nás sešlo 10 členů jen přímá rodina + 7 dětí po Buxusovi + 2 děti Berberise. Všem moc děkujeme za účast a gratulujeme k pěkným výsledkům! Gratulujeme Berberisovi a Azalee k splnění podmínek k udělení titulu KLUBOVÝ ŠAMPION !

Kluci:  
Carpinus of Klamar Garden - Výborná 3 (třída mladých)
Berberis of Klamar Garden - Výborná 1, CAC (třída pracovní)
Buxus of Klamar Garden - Výborná 1, CAC (třída šampionů)
Winterwater Creek´s Dream Wizard - Výborná 2, res CAC (třída šampionů)
Holky:  
Camelia of Klamar Garden - Výborná 3 (třída mladých)
Azalea of Klamar Garden - Výborná 1, CAC (třída otevřená)
Betula of Klamar Garden - Výborná 2, res CAC (třída pracovní)
Begonia of Klamar Garden - Výborná 1, CAC, Klubová vítězka 2011
Ciboulette de Syringa - Výborná 1, Nejlepší veterán, BIS veterán Klubové výstavy

Dustin - Buxus of Klamar garden ještě soutěžil o Nejlepšího plemeníka

a za všechny přítomné KLAMAR GARDENY jsme s Berberisem, Begonii, Camelií a Azaleou vybojovali BIS CHOVATELSKÁ SKUPINA. Tohoto si vážím opravdu moc, protože se čtyřmi jedinci po dvou matkách a třech otcích vyhrát v konkurenci 6-ti chovatelských skupin je prostě úžasné a je to důkazem, že typ, o který nám jde a který máme tak rádi , se líbí a je jedinečný!

 

Na závěr gratuluji vítězce dne - BOB a BIS Klubové výstavy 2011 Beatrix od Jakubského rybníka (dceři našeho Buxuse of Klamar Garden)

chovatelka Martina Smutná, majitelé Sojkovi

 

 

 

3.5. První květnová neděle 1.5. je svátkem práce, tak jsme to vzaly doslova a s Kamilou CAMELIA OF KLAMAR GARDEN jsem vyrazila na Klubové zkoušky vloh do Kamilova :-) Štěstí nám přálo od samého rána. Počasí přesně jak bylo objednáno - pod mrakem, max. 18 stupňů, bez deště a číslo losu 7 nás zařadilo do první skupiny slídičů k vynikajícím rozhodčím - pan Lazar, pan Libich a paní Šustová, která čekatelovala. Ve skupině jsme se sešly s Peggy ze Šipší (Roman Hubek) a s Idolem Jackem od Stroupinského potoka (Martina Hladká), takže srandy bylo dost. Roman nás "týral" svým vyprávěním o úžasných receptech na vaření, kdy jsme všichni měli prázdný žaludek a Martina to zachraňovala připraveným pojízdným pohoštěním. Sice nadívaná zvěřinová srdce ani svíčková to nebyly, ale i koláč a káva přišly vhod :-) Velké díky patří rozhodčím, kteří byli spravedliví, ochotní a vždy vybírali nejlepší podmínky k práci našich mladých psů. Ne všechny skupiny měly takové štěstí. Výsledky hovoří za vše... www.ass.kchls.cz

A teď k práci naší Kamily. S číslem 7 jsme byly poslední z naší skupiny, což bylo dost vysilující jak pro Kamilu, tak i pro mě. Na vodítku se zmítající neřízena střela, která kničením a štěkotem podporovala všechny účastníky při jejich práci. Když jsme konečně přišly na řadu, tak se pustila s vervou jen jí vlastní do práce. Velice si vážím slov chvály na její slídění, práci s nosem a na stopě. Bohužel nám všichni zajíci utekli než jsme se k nim dostaly, takže ani při prvním ani při druhém a třetím slídění si žádného "nevypíchla" a tudíž nezahlásila, tak jsem to ukončila a poděkovala za snahu rozhodčím a nechala nám zapsat nulu z hlasitosti. Příště to snad napravíme :-) Voda a vodění na řemeni proběhlo v naprosté pohodě. Psi byli dostatečně unaveni, aby je ani nenapadlo tahat na vodítku a do vody se hrnuli všichni, protože sluníčko dávalo o sobě vědět a schlazení přišlo vhod. Jsem na tu naši 11 ti měsíční dračici pořádně hrdá, že to zvládla a předvedla pěkný výkon.

 

Také se dařilo Ronymu CLEMATIS OF KLAMAR GARDEN, který v neděli 1.5. získal svého druhého CAJCe na MVP Bánská Bystrica. Moc hezký posudek a chvála jak od rozhodčího, tak i od paničky Ivanky, že se moc hezky předvedl a už se nechoval jako ... :-) Moc a moc gratulujeme!

 

 

24.4. V sobotu jsme byli na výstavě v Českých Budějovicích. Počasí nám vyšlo na jedničku s hvězdičkou, ráno bez rosy, sluníčko celý den. Kruh nám umístili do haly, a tak jsme se usadili pod stromy před halou a s přáteli si užívali krásný den. Navíc se naši psi panu rozhodčímu líbili , takže to nemohlo být lepší :-)

Betula of Klamar Garden - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG4 Winterwater Creek´s Dream Wizard - V1, CAC, CACIB - na fotce s dcerou, která nás přišla pozdravit

20.4. Musíme se pochlubit, jak jsou ta naše "mimina" z C-vrhu ohromně šikovná! V deseti měsících už dva mají ZKOUŠKY VLOH! Každý v jiném státě a podle jiného zkušebního řádu než máme my tady v ČR , ale oba dopadli stejně :-) Úspěšně absolvovali v II. ceně. Moc a moc gratulujeme a jsme moc pyšné.

Rony - CLEMATIS OF KLAMAR GARDEN se 181 body úspěšně absolvoval ZV v II. ceně na Slovensku

Pája - CAMPANULA OF KLAMAR GARDEN se body úspěšně absolvovala ZV v II. ceně v Rakousku

a ještě stihla výstavu MVP Wieselburg - V1, CAJC, Nej.mladý jedinec

Moc děkujeme majitelům a ještě jednou gratulujeme!

My jsme byli s Kamilou CAMELIA OF KLAMAR GARDEN a s Dixinkou CATALPA OF KLAMAR GARDEN na nácvikách na zkoušky vloh v Kamilově. Je to tak příznačný, že jsem neodolala a musela si udělat fotku naší Kamily v Kamilově :-) Byl to super den v krásné honitbě a výborná parta lidí. Kdo nebyl, prohloupil!

 

10.4. Včera nás přijel navštívit Carpišek CARPINUS OF KLAMAR GARDEN. Prý je to ten nejhodnější pes pod sluncem, z čehož máme obrovskou radost!

29.3. Letošní jaro na Vás Klamaři vykukují ode všad :-) Podstatná část B-týmu figuruje v únorovém čísle Myslivosti, příloha lovecký pes. Velice úsměvné, kde se mohou objevit fotky našich psů, aniž by jsme o tom věděli:-). Nevadí, fotka je povedená a hlavně POUZE ILUSTRAČNÍ . Největší překvapení bylo dubnové číslo časopisu Svět psů. Naše děvčata se stala "tváří" tohoto čísla. Na všech fotkách jim to moc sluší a článek je moc hezký, paní redaktorce se povedl a proto doporučujeme všem zájemcům o špringra si časopis koupit. Rodina to má příkazem! :-)))))

Svět psů
Myslivosti, příloha lovecký pes

 

V sobotu dopoledne se konala schůze sekce ASS. Nebudu zatěžovat podrobnostmi, ale vypíchnu to nejdůležitější :-)

BERBERIS OF KLAMAR GARDEN - 2. místo v soutěži PRACOVNÍ ASS ROKU 2010

BETULA OF KLAMAR GARDEN - 3. místo v soutěži VÝSTAVNÍ ASS ROKU 2010

BUXUS OF KLAMAR GARDEN - 1. místo v soutěži VÝSTAVNÍ ASS ROKU 2010

Moc pěkný výsledek našeho ročního snažení. Gratuluji majitelkám a děkuji za super reprezentaci, jak na zkouškách z výkonu , tak na výstavách!


28.3. V sobotu se u nás zastavila CAMPANULA OF KLAMAR GARDEN. Návštěva to byla kratičká, ale i tak si holky pořádně zařádily a stihla jsem udělat postojovou fotku :-)

 

22.3. Dorazily novinky ze Slovenska od našeho Ronyho - CLEMATIS OF KLAMAR GARDEN. O víkendu se konaly v Nitře dvě výstavy a Rony se zúčastnil obou. Trochu se střídavým uspěchem, ale dle slov majitelky, se v neděli choval jako .... takže si opravdu zasloužil to VD a v posudku větu "v pohybu neposouditelný" :-) Dvoudení výstavy jsou náročné pro dospělé, natož pro 10 měsíční štěně. Posudky z obou dnů jsou víc než hezké a velmi pozitivní, takže moc a moc gratulujeme, děkujeme a přejeme hodně štěstí do dalších výstav!

Sobota - CAC Nitra - Výborný 1, CAJC

Něděle - SVP Nitra - Velmi dobrý

 

13.3. Přijel nás navštívit Karlík - COSMOS OF KLAMAR GARDEN. Bylo veselo a mládež se pořádně vyřádila. Honičky nebraly konce. Při stříhání se Karlík choval naprosto vzorně a když jsme oddělili rušivé elementy, tak jsem mohla i udělat nové postojové fotky. Se svým malým páníčkem Sebastienem jsou nerozlučná dvojka, která se nezastaví ani na minutku :-)

12.3. Den "D" 10.3. CRUFTS 2011
Ve středu 9.3 jsme vyrazily směr Anglie a náš letošní výlet do Birminghamu by se dal nazvat velice trefně „Hluchá a slepá na cestách “ :-). Od pondělí jsem se potýkala s ukrutnou rýmou a tak jsem již ve středu vypadala jako chodící biologická zbraň. Do teď nechápu, že jsem s černými brýlemi na očích a kapsami naditými kapesníky a nejrůznějšími mastičkami a kapkami přešla přes všechny letištní kontroly a vůbec byla vpuštěna na území Velké Británie...:-). Moje nemoc se ale rozhodla dosáhnout svého vrcholu teprve ve čtvrtek, který jsme trávily na výstavě. Po vstupu do klimatizované haly mi začalo téct proudem z očí a střídavě jsem přestávala slyšet na jedno či druhé ucho. No a když Klára zjistila, že si nechala v hotelu brýle, bez kterých nepřečte ani nadpis na katalogu a předměty je schopná rozlišit maximálně do vzdálenosti 2 m, nevěděly jsme, zda se máme začít smát nebo spíš brečet…
Ale nakonec jsme daly oči i uši dohromady a užily si výstavu s ostatními návštěvníky z ČR a Slovenska, kteří nám zajistili židličky hned vedle stolku paní rozhodčí, naprosto skvěle! Na letošní Cruftově výstavě bylo skutečně na co koukat a jsme moc rády, že jsme u toho byly!!!!
Pro Angličany to byla 120. jubilejní Cruftova výstava a pro ASS z českého chovu premiéra na této výstavě vůbec! Jsme moc hrdé na to, že tímto prvním špringrem byl náš odchov ICH Buxus of Klamar garden a moc děkujeme jeho majitelce Martině Hladké, že ho přijela vystavit! Poděkování si zaslouží i celá její rodina, která „Dustinovi“ též fandila a místo na dovolenou k moři, vyrazila na týden do Velké Británie !

Náš Dustin - BUXUS OF KLAMAR GARDEN ve "vybrané anglické společnosti"

 

BOB a CC fena DKCH(U) SECH(U) NCH(U) INTCH Sieger´s Extra Point

CC pes SH CH/NORDUCH Barecho Hold Your Horses At Peasblossom

BEST PUPPY fena Waterswarren Whitewash

CC pes SH CH/NORDUCH Barecho Hold Your Horses At Peasblosoom - res CC pes Petranella Perfick Choise For Beresford

CC fena DKCH(U) SECH(U) NCH(U) INTCH Sieger´s Extra Point - res CC fena Calvdale My Girl Of Fallenleaf

třída Veteranů psi

vítěz SH CH CALVDALE SOFTLY SOFTLY

třída Special puppy psi

vítěz DEXBENELLA IT'S ABOUT TIME

třída Special Junior psi

vítěz PEASBLOSSOM ESCAPE TO BERESFORD

druhý CALVDALE SMOOTH CRIMINAL

třída Yearling psi

vítěz TIVERSTONE BLACK FRENCH

třída Post graduate psi

vítěz JOROBADEN ALDERNITI OF EMIANNA JW

druhý MISTILY'S GOLDEN FLASH OVER MELVERLY

třída Limit psi

vítěz PETRANELLA PERFICK CHOICE FOR BERESFORD

druhý CALVDALE FALSE ARREST

třída Open psi

vítěz SH CH/NORDUCH BARECHO HOLD YOUR HORSES AT PEASBLOSSOM

druhý MULTI CH SIEGER´S POOL POSITION

třída Field Trial psi

vítěz FT CH RYTEX RONERS

třída Special Working Gundog psi

vítěz CZD/D/AT CH BUXUS OF KLAMAR GARDEN JUN CH

třída Good Citizen Dog Scheme psi

vítěz MEADOWDALE ALABAMA SLAMMER AT ACREGATE SHCM

třída Veteránů feny

vítězka PARCROFT PRETTY WOMAN AT LYNDBERRY

druhá MEONSTOKE MADONNA

třída Special Puppy feny

vítězka WATERSWARREN WHITEWASH

druhá DEXBENELLA INQUISITRESS

třída Special Junior feny

vítězka CALVDALE MY GIRL OF FALLENLEAF

druhá CALVDALE ALMOST LEGAL

třída Yearling feny

vítězka CARLYQUINN CLASSIC LINE JW

třída Post Graduate feny

vítězka DEXBENELLA OKI DOKI

druhá ROQFOLLY GUNS AND GOSSIP

třída Limit feny

vítězka ROQFOLLY EMMA PEEL

druhá PETRANELLA JUST PERFICK JW

třída Open feny

vítězka DKCH(U) SECH(U) NCH(U) INTCH SIEGER'S EXTRA POINT

druhá DEXBENELLA DRAMA QUEEN JW

třída Special Working Gundog feny

vítězka CHETRUDA KRYSTAL ROSE

třída Good Citizen Dog Scheme feny

vítězka BERKENBAR ARRIANA AT ARDTALLA

 

6.2. Bodovali jsme na MVP Brno

sobota 5.2. Rozhodčí: Lundgren Bertil (SE) neděle 6.2. Rozhodčí: P. Iversen (N)
Winterwater Creek´s Dream Wizard - V1, CAC, CACIB Buxus of Klamar Garden - V1, CAC, CACIB

Betula of Klamar Garden - V1, CAC, res CACIB

 
Begonia of Klamar Garden - V1, CAC  

 

4.2. Minulou neděli nás navštívila Dixie CATALPA OF KLAMAR GARDEN. Nejdřív bylo stříhání, pak přetrpět fotografování s maminkou a tatínkem a konečně mohla začít zábava. Holky se pořádně vyřádily a na procházce nám bylo skvěle.

Kamilka - Boženka - Dixinka
Dixinka - Derek - Kamilka

 

15.1. Sníh je pryč, že by jaro? :-) No moc tomu ještě nevěřím, ale krásné počasí jsme využili k focení - nové postojové fotografie Kamilky CAMELIA OF KLAMAR GARDEN

 

 

2010

2009

2008

2007

2006

2005